CHP’li Berhan Şimşek’ten ‘militan’ sözleriyle ilgili yeni açıklama

29 Ocak 2021 Cuma

CHP’li Berhan Şimşek’ten ‘militan’ sözleriyle ilgili yeni açıklama

“Vali militan, kaymakam militan, yargıçlar militan… Alınan kararları görüyoruz” açıklaması sonrası hedef gösterilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan eski CHP milletvekili Berhan Şimşek, “Valilerin iktidarın değil, devletin valisi olması gerektiğini hatırlattım” ifadesini kullandı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, eski CHP milletvekili Berhan Şimşek’in “”Vali militan, kaymakam militan, yargıçlar militan… Alınan kararları görüyoruz” açıklamasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Öztürk yazısında, “CHP’nin eski İstanbul İl Başkanı, eski milletvekili, sanatçı Berhan Şimşek, televizyonda katıldığı tartışma programında vali ve kaymakamlarla ilgili sözleri nedeniyle tehdit ediliyor, vali ve kaymakamlara da, Şimşek hakkında şikayetçi olmaları için yazı gönderiliyor. Berhan Şimşek, 2002-2007 yılları arasında milletvekilliği yaptı. İndirimli ruhsatlı silah alma hakkı olmasına rağmen, silah almayan az sayıdaki milletvekili arasındaydı. Aradan 13 yıl geçtikten sonra Şimşek, silah ve taşıma ruhsatı alabilmek için valiliğe başvurdu, tıpkı saldırıya uğrayan GP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ gibi. Şimdiye kadar silah almaya gerek bile duymamış olan eski milletvekillerinin şimdi tabanca almak için başvurma gereğini duyar hale gelmelerinin üzerinde durulmalı. ‘Hayırdır, ne oluyor size?’ denilmeli” ifadelerini  kullandı.

Dün Berhan Şimşek’i aradığını belirten Öztürk, şöyle devam etti: “Kendisinin ‘Kral çıplak’ dediğini belirtti. Kesinlikle terörle mücadele eden askere, jandarmaya, polise olumsuz bir sözünün olmadığını belirtti. ‘Hizmetini düzgün yapan valiye, kaymakama laf eder miyim? Onlar bizim değerlerimiz. Benim kastettiğim bir siyasi partinin sözcüsü gibi davranan, toplantılara bile diğer partilerin milletvekillerini çağırmayan valilere, kaymakamlaradır. Valilerin iktidarın değil, devletin valisi olması gerektiğini hatırlattım’ dedi. Berhan Şimşek de silahlanıyorsa, silahlanmanın boyutunu varın siz hesaplayın…”

NE OLMUŞTU?

Şimşek’in Habertürk’te bir programda kullandığı, “Vali militan, kaymakam militan, yargıçlar militan… Alınan kararları görüyoruz” sözleri tartışma yaratmış, İçişleri Bakanlığı, Şimşek hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

YAZININ TAMAMI

Benzer Haberler