CHP’den Ömer Çelik’e yumruklu saldırı yanıtı

8 Aralık 2022 Perşembe

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumrukla saldırıp yoğum bakıma kaldırılmasına neden olmasından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tutan AKP Sözcüsü Ömer Çelik’e yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Engin Özkoç, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan yumruklu saldırısından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tutan açıklamalarına yanıt verdi.

Özkoç, “Ömer Çelik, ‘darbı yapan AKP, suçlu Cumhuriyet Halk Partisi’ demiş. Suçlu CHP’ymiş, neden? Neden suçlu Cumhuriyet Halk Partisi? Hiçbir suçu kabul etmeyen, 20 yıldan beri iktidarda olmalarına rağmen hiçbir başarının altına imza atmayan bu anlayış, tek suçlu olarak muhalefeti gösteriyor. Muhalefet, birlik ve beraberlik içerisinde 6 ay sonraki seçimlerde inşallah bu cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirir, milletin meclisini tekrar itibarlı hale getirir ve çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, emekçilerimiz, esnafımız, çiftçimiz hak ettikleri bir hayatı yaşarlar” ifadelerini kullandı.

AKP’li vekil İYİ Parti’li vekile saldırdı Ömer Çelik Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçladı!

ASGARİ ÜCRET İÇİN RAKAM VERDİ

Engin Özkoç ayrıca, komisyonda görüşmeleri devam eden asgari ücret hakkında da konuştu. Asgari ücretle çalışanların oranının yüzde 50 dolaylarında olduğunu belirten Özkoç, asgari ücretin 10 bin TL’nin üzerinde olması gerektiğini söyledi.

Özkoç, “Bakanlık bir anket yapmış, demişler ki ankette: İşveren 7 bin 50 TL olsun demiş, çalışanlar da 7 bin 500 TL olsun demiş. Allah’tan korkun ya! Nerede, kiminle yaptınız bu anketi? Hangi işçi benim başım 7 bin 500 lira olsun dedi, bana yeter dedi. Bütün sendikalar, işverenler, iktidar şunu görmeli; Çalışan, alnının teriyle emeğinin karşılığını almayı hak eden herkes, Türkiye’de onurlu yaşayacağı gibi bir ücret almalıdır. Asgari ücret, 10 bin liranın üzerinde olmalı” ifadelerini kullandı.

Birleşik Kamu-İş’ten Türk-İş’e “asgari ücret” tepkisi

ASGARİ ÜCRET İÇİN ENFLASYON HATIRLATMASI

Engin Özkoç, asgari ücretin belirlenmesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023’te enflasyon tek haneli rakamlara inecektir” sözünün göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

Özkoç şöyle konuştu: “Belirlenecek rakam, 10 bin liranın üzerinde olsa da bu enflasyon karşısında yeterli olacak mı? İki üç ay içerisinde eriyecek. Asgari ücret sadece karın doyurmak değildir arkadaşlar. Bunun konut giderleri var, ısınma giderleri var, ulaşım giderleri var, eğitim giderleri var, insanca giyinme giderleri var, toplum içinde yaşayabilmek için asgari harcamalar var. Onun için asgari ücreti düşünürken, ‘2023’te enflasyon tek haneli rakamlara inecektir’ diyen Recep Tayyip Erdoğan ve onun cumhurbaşkanlığı sisteminin yarattığı enflasyon belasını da göz ardı etmememiz gerekiyor. Refah için bu sistemin muhakkak değişmesi gerekiyor.”

Bu karar enflasyon düşürür! Plastik poşetin fiyatı 2023’te değişmeyecek