CHP’den gazetecileri hedef gösteren MHP’li Semih Yalçın’a yanıt

Yayın tarihi: 12 Haziran 2024 Çarşamba 6:30 pm - Güncelleme: 12 Haziran 2024 Çarşamba 6:30 pm

Haber: TELE1 Haber Merkezi

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, gazeteciler ve haber kanallarını hedef gösteren ifadelerine ilişkin, “Sayın Yalçın bugünkü mesnetsiz söylemlerine MHP’den bir açıklama gelmediği müddetçe biz bu açıklamaları MHP’nin de benimsediğini ve MHP’yi bağlayan açıklamalar olduğunu kabul edeceğiz. Ve bu normalleşme sürecinden, diyalog zemininden MHP’nin de rahatsız olduğuna kanaat getireceğiz” dedi.

CHP MYK bugün, Özgür Özel başkanlığında Amasya’da toplandı. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Deniz Yücel açıklamalarda bulundu. Yücel açıklamasında, “Marksist basın MHP ile AK Parti arasına fitne sokmaya çalışıyor” diyerek kanalları ve gazetecileri isim isim hedef gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a yanıt verdi.

“SİYASİ NEZAKET ORTAMININ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİĞİNİN FARKINDAYIZ”

Yücel, şu ifadeleri kullandı:

“Dün Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşmede genel başkanımız emekli maaşlarının ivedi bir şekilde asgari ücret seviyesine çıkarılmasını, açıklanan maliyetin altındaki 9.25 liralık buğday fiyatının 15 liraya çıkarılması gerektiğini Sayın Erdoğan’a iletti. Normalleşme sürecine, demokratikleşme sürecine diyalog, istişare ve uzlaşı kültürüne her zaman inandık bu yolu da benimsemeye devam edeceğiz. Toplumun sorunlarının çözümüne katkı koymaya her zaman hazırız. Bunu da siyaset kurumunun diyalog kültürü içerisinde ortaklaşarak yapılmasını önemli buluyoruz. Tesis edilen bu diyalog, normalleşme ve siyasi nezaket ortamının birilerini rahatsız ettiğinin de farkındayız. Görüyoruz ki rahatsız olanlardan biri de MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dır. Sayın Yalçın bugünkü mesnetsiz söylemlerine MHP’den bir açıklama gelmediği müddetçe biz bu açıklamaları MHP’nin de benimsediğini ve MHP’yi bağlayan açıklamalar olduğunu kabul edeceğiz. Ve bu normalleşme sürecinden, diyalog zemininden MHP’nin de rahatsız olduğuna kanaat getireceğiz.

“GAZETECİLERİN KILINA ZARA GELİRSE SORUMLUSU SEMİH YALÇIN’DIR”

Bir yandan 15 Temmuz gecesi vatanın bütünlüğüne yapılan saldırıda Cumhur İttifakı olarak omuz omuza mücadele ettiklerini ve Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz gecesi sokakta kurulduğunu söylüyorlar diğer yandan da MHP’nin resmi internet sitesinde hala o 15 Temmuz gecesi yapılan sokağa çıkmayın çağrısı halen duruyor. Tam cümleleriyle aktaralım; ‘Halkın sokağa daveti, Türk askeriyle muhtemel bir çatışma içine girmesi vahim bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır. Bilhassa Milliyetçi ülkücü hareketin provakasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir.’ Hani Cumhur İttifakı sokakta kurulmuştu? CHP’yi darbeyle yan yana getirme cüreti gösteren Semih Yalçın adeta hayal aleminde yaşıyor. CHP’nin darbelerin tamamının karşısında olduğunun en net kanıtı ve delili Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in 15 Temmuz gecesi TBMM çatısı altında yaptığı konuşmadır. Açsınlar tekrar izlesinler. 15 Temmuz gecesi Genel Başkanımız Meclis’e açılış çağrısı yapıp Meclis’e giderken MHP’nin ne tepki verdiği, Meclis’e ne zaman geldiği ve darbe girişimine karşı gösterilen ortak tavra ne zaman dahil olduğu muammadır. Semih Yalçın’ın bu kirli ve saldırgan diline ve üslubuna artık MHP’nin de bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyoruz. Açık bir şekilde birçok medya kuruluşunu ve gazetecinin ismini vererek hedef gösteren bu şahsın topluma kin ve nefret tohumları ekmesine artık sessiz kalmayacağız. O açıklamada isim isim saydığı gazetecilerin kılına, saçının teline zarar gelirse bunun sorumlusu Semih Yalçın’dır. Bunun sorumluluğunu Semih Yalçın’dan bileceğiz.”

MHP’li Semih Yalçın, üç kanal ile gazetecileri isim isim hedef gösterdi

Kaynak: TELE1