CHP’den Bahçeli’ye ‘kandilli’ gönderme

10 Şubat 2022 Perşembe

CHP’den Bahçeli’ye ‘kandilli’ gönderme

CHP resmi Twitter adresinden, elektrik faturasını ödememe kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘kandil’ yollayacaklarını açıklayan Devlet Bahçeli’ye yanıt verildi.

Fahiş elektrik faturaları yurttaşların belini bükerken; dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kameraların karşısına geçmiş, Erdoğan’a yüklenerek ”Zamlar geri alınana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim” demiş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu tehlikeli sularda kulaç atıyor

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini sivil itiatsizlik ‘maskesi’ altında isyan denemesi olarak yorumlarken; Kılıçdaroğlu’nun faturasını ödemediği takdirde elektriğini kesilmesi gerektiğini söyledi.

Bahçeli ayrıca ”Karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor” diyerek 81 il teşkilatına ”Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor” talimatını verdiğini açıkladı.

CHP’DEN İLK YANIT

Bahçeli’nin söz konusu açıklamalarına CHP’den ilk yanıt geldi.

CHP’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda gaz lambalı bir görsel paylaşılarak; ‘Millet elektrik faturasını ödeyebilmek için kredi çekiyor. Bu dünyanın neresinde görülmüş? Bu zulme nasıl izleyici kalabiliyorsunuz?’ denildi.

Söz konusu fotoğraf şöyle:

Benzer Haberler