Cemal Enginyurt: Mehmet Şimşek’i yemenin peşindeler

Yayın tarihi: 4 Nisan 2024 Perşembe 9:46 pm - Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 9:46 pm

Haber: BİŞAR ARSLAN

Demokrat Partili Cemal Enginyurt seçim sonrası AKP içinde bir kavganın başladığını belirterek “Birbirlerinin kuyusunu kazmaya başladılar. Şu an Mehmet Şimşek’i yemenin peşindeler” dedi.

Yerel seçimler geride kalırken, gözler hüsrana uğrayan AKP’de. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kan ve ruh kaybı var. Ben dahil kimse sorumluluktan kaçamaz” derken, TELE1’e konuk Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

‘ERDOĞAN ‘BEN ARTIK YAPAMIYORUM’ DİYEBİLİR’

Seçim sonrası AKP içinde bir kavganın başladığını belirten Enginyurt ekonomiye dikkat çekerek şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde bir erken seçim ihtimali yok. Çünkü iktidar Türkiye ekonomisini IMF ve Dünya Bankası’na teslim edecek. Dört yıl boyunca başlanan yatırımlar duracak. Türk milleti büyük bir ekonomik zorluğun altına girecek. Alta kalanın canı çıkacak, üste çıkan yaşayacak. 500 milyar dolara yaklaşan iç ve dış borcu karşılayamayan bir iktidar. Onların rakamıyla yüzde ama reel faiz şu an yüzde 72. TÜİK’in pinokyo enflasyonu yüzde 68, ENAG’ta yüzde 128. Ülkeyi yönetemeyen iktidar mecbur dış borç arayacak. Bu kurla da getiremeyeceğine dolar yükselecek. Gıda fiyatları artacak. Bunu dert eden bir iktidar var mı? Yok. Şu an da Mehmet Şimşek’i yemenin peşine düştüler. Birbirlerinin kuyusunu kazmaya başladılar. Millet bize ders verdi, buradan bir ders çıkaralım, yok! Milletin Osmanlı tokadının etkisi altında kendi partilerine güç kavgasına başladılar. Dolayısıyla 2028’e kadar bu iktidarın götürmesi zor ama Erdoğan ‘Ben artık yapamıyorum’ demek zorunda kalabilir.”

Kulis: AKP’li kurmaylar ’emekli kaybettirdi’ dedi, Mehmet Şimşek yanıt verdi

Kaynak: TELE1