Cem Vakfı yöneticisine göre Sivas Katliamı’na sebep olanlar Aziz Nesin ve ateistler

4 Temmuz 2020 Cumartesi

Cem Vakfı Gençlik Kolu Başkanı Cemal Aşkın Topal Sivas Katliamı’nı anarken, “Birinci hedefleri Aziz Nesin iken 33 canımızın şehit olmasına sebebiyet verildi” ifadelerini kullandı.

Onursal Başkanı İzzettin Doğan olan Cem Vakfı’nın Gençlik Kolu Başkanı Cemal Aşkın Topal Sivas Katliamı’na ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Sebebiyet veren Ateist kişilerin suçu her neyse bir ibadethaneden çıkıp provakasyona gelerek insan yakanların suçu da aynıdır. Yitirilmiş her canın ahı katilleri besleyen ve cezasını vermeyen siyasilerinde üzerine olsun” ifadeleri büyük tepki çekti.

AKP yöneticisi Sivas Katliamı’na ‘katliam’ diyenlerin cezalandırılmasını istedi

Katliamın esas sorumlusunun ateistler ve Aziz Nesin olduğunu ima eden Topal, kendisine tepki gösterenlere de dediklerinin arkasında olduğunu söyledi.

Gerici Akit, katliam sanıklarına sahip çıktı! ‘Sivas’ın yiğit evlatları’

Topal’ın ifadeleri şöyle:

“Aziz Nesin olayların öncesinde ve akabinde yapmış olduğu tahrik edici açıklamalarla doğrudan hedef haline gelmiş veya getirilmiştir. Ve buradaki insanlarında kendisiyle birlikte hedef haline gelmesine sebebiyet vermiştir. Olayı yapanları hiçbir şekilde savunmuyorum ve aksine lanetliyorum ancak birinci hedefleri Aziz Nesin iken 33 canımızın şehit olmasına sebebiyet verildi.”

Fotoğraf: Yeni Yaşam / Tolga Balcı