Çarpıcı anket! İşte vatandaşın istediği cumhurbaşkanı

14 Mart 2022 Pazartesi

Çarpıcı anket! İşte vatandaşın istediği cumhurbaşkanı

AKSOY Araştırma Şirketi’nin yaptığı çalışmaya göre yeni Cumhurbaşkanında olması gereken özellikler ortaya çıktı.

Aksoy Araştırma yaptığı anket ile son ayların en çok merak edilen sorularından biri olan Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili önemli tespitlerde bulundu. “Cumhurbaşkanı nasıl birisi olsun” sorusu vatandaşa yöneltildi.

Aradaki fark büyüyor! İşte 27 ilde yapılan seçim anketi

Araştırma şirketleri son seçim anketi çalışmalarına hız verdi. Partilerin son oy oranları hakkında bilgiler veren araştırma şirketleri bunun yanı sıra oldukça ilgi çeken verilerde paylaşmaya devam ediyor.

VATANDAŞ NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYOR?

Son seçim anketi çalışmasını kamuoyuna duyuran AKSOY araştırma vatandaşa “Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı’nın nasıl biri olmasını daha çok istersiniz?” Sorusunu yöneltti.

AKP’de oy kaybı kemik seçmene sıçradı!

Bir çok özelliği listesinde barındıran AKSOY Araştırma vatandaştan bunların arasından 3 tanesinin seçmesini istedi. Ortaya çıkan tabloda vatandaşlar, yüzde 42.8’i oranında yeni Cumhurbaşkanının “adil” olması gerektiğini istediklerini belirtti. Yine vatandaşın en çok istediği özellik, yüzde 35 oranında “tarafsız” ve yüzde 26.2 oranında “demokrat” oldu. Listede yer alan 20 tane özellikten son olarak yüzde 1.8 oranıyla “sakin” olması özelliği geldi.

Benzer Haberler