Cansu Dere, kendisi hakkındaki sahte Instagram paylaşımlarını mahkemeye taşıdı

23 Şubat 2022 Çarşamba

Cansu Dere, kendisi hakkındaki sahte Instagram paylaşımlarını mahkemeye taşıdı

Oyuncu Cansu Dere Instagram’da bir sayfanın kendisi hakkında sahte paylaşımlar yaptığını öğrenmesinin ardından avukatları aracılığıyla paylaşımlar hakkında adliyeye başvurdu.

Kanal D ekranlarında izleyicileri ile buluşan “Sadakatsiz” dizisinin başrol oyuncusu Cansu Dere, avukatları aracılığıyla sosyal medya platformu Instagram’da yapılan sahte paylaşımlar hakkında adliyeye başvurdu.

Dere, Instagram’da bulunan ‘magazintrendi’ adlı bir sayfanın kendi adına yorumlar yazarak paylaşımlarda bulunduğunu vurgulayarak, paylaşımlardaki söylemlerin kendisinin açıklaması gibi kamuoyuna sunulduğunu aktardı.

CANSU DERE FOTOĞRAFIYLA SİYASİ ELEŞTİRİ

Bugün magazin medyasında yer alan habere göre, Dere’nin avukatları nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine Instagram sayfasında bulunan sahte içeriklerin erişime engellenmesi için dilekçe verdi. Dilekçede Instagram kullanıcısının parodi bir hesap altında kendi siyasi eleştirilerini ve görüşlerini içeren paylaşımlarda bulunduğunu ancak paylaşımlarda Cansu Dere’nin fotoğrafının da paylaşılıp açıklamayı oyuncunun yaptığı izlenimi verildiği aktarıldı.

Söz konusu paylaşımlarda ifade edilen açıklamaların kendisine ait olmadığını belirten Cansu Dere, kamuoyunun paylaşımları kendisin yaptığını düşündüklerini ve yanlış yönlendirildiklerini belirtti. Oyuncunun avukatları, Instagram hesabından yapılan sahte paylaşımların erişime engellenmesini talep etti.

Sadakatsiz dizisinde iki isme veda ediliyor

Benzer Haberler