Canlı yayında mide kanaması geçirmişti; Prof. Dr. Ceyhan taburcu edildi

14 Aralık 2020 Pazartesi

Canlı yayında mide kanaması geçirmişti; Prof. Dr. Ceyhan taburcu edildi

Katıldığı bir televizyon programında mide kanaması geçiren Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, geçtiğimiz hafta CNN Türk canlı yayınında bir anda rahatsızlanmıştı. Hastaneye kaldırılan Prof. Dr. Ceyhan’ın yapılan tetkiklerinde mide kanaması geçirdiği belirlenmişti.

Prof. Dr. Ceyhan, 6 günlük tedavisinin ardından bu sabah taburcu edildi. Prof. Dr. Ceyhan, pandeminin henüz kontrol altına alınmadığını belirterek, “Önlemleri azaltmak için acele etmemeliyiz. Günlük vaka sayısında azalmanın tek başına bir önemi yoktur. Önemli olan günlük iyileşen sayısının günlük vaka sayısının üzerine çıkması ve orada uzun süre tutulmasıdır” dedi.

Prof. Dr. Ceyhan, “14 gün tam kapanmanın zararı yararından fazla olabilir. Virüs en çok ev ortamında bulaşır. 14 gün sonra vaka sayısı katlanmış olarak insanlar evden çıkabilir. Kapatma yapılacaksa en az 28 gün olmalı, vaka çıkan evlerde izolasyon uygulanmalıdır” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler