MHP’li Özkan’ın canlı yayındaki sözleri sonrası buz kesitler ‘ Mektup gönderene g…..ş’

18 Ekim 2019 Cuma

CNN Türk’teki canlı yayında MHP’li Metin Özkan’ın kullandığı ifadeler gündem oldu. Özkan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği mektupla ilgili “Mektup gönderene g….ş zaten.” ifadelerini kullanınca programın sunucusu Hande Fırat ise bu sözler karşısında adeta buz kesti.

 

CNN Türk’te Hande Fırat’ın moderatörlüğündeki Gece Görüşü programında CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile MHP’li Metin Özkan arasında Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektupla ilgili sert tartışmalar yaşandı.

Özkan, Trump’ın mektubuyla ilgili, “Mektup gönderene g….ş zaten.” ifadelerini kullandı. Metin Özkan’ın bu sözleri karşısında moderatör Hande Fırat ne yapacağını şaşırdı.

HANDE FIRAT DURUMU TOPARLAMAYA ÇALIŞTI

“İfade için de bir küçük özür dileyelim” diyen Fırat durumu toparlamaya çalışsa da Özkan, “Bunun ağır bir ifadesi yok. Halkımızın içinden geçeni söylüyorum ben” diyerek sözlerinin arkasında olduğunu belirtti.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı, 9 Ekim 2019 tarihini taşıyan skandal mektubu ortaya çıkmıştı. Trump, mektubunda Erdoğan’ın, YPG’nin silahlı birliklerinin başındaki Ferhat Abdi Şahin ile müzakere etmesini istemişti.

Beyaz Saray, ‘Trump’ın Erdoğan’a yazdığı’ mektubu doğruladı: ‘Sert adamı oynama, ahmak olma!’

Benzer Haberler