Canan Karatay’dan endişe veren öngörü: 2025’te büyük kıtlık yaşanacak

Yayın tarihi: 31 Ağustos 2023 Perşembe 3:01 pm - Güncelleme: 31 Ağustos 2023 Perşembe 3:01 pm

Prof. Dr. Canan Karatay, dikkat çeken bir uyarı yaptı. 2025 yılında büyük bir kıtlık yaşanacağı öngörüsünde bulunan Karatay, “Herkes buna hazırlık yapıyor” dedi.

Sağlıklı beslenme ile ilgili önerileriyle sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay, 2025 yılı için dikkat çeken bir öngörüde bulundu. Karatay, dünyanın kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, “Herkes buna hazırlık yapıyor” dedi.

“TÜM DÜNYA BU OLASI FELAKETE HAZIRLANIYOR!”

Maden ocaklarının neden olduğu orman tahribatı ve zeytinliklerin önemine değinen Karatay, şunları söyledi:

“Yaklaşan 2025 yılında dünya genelinde büyük bir kıtlık yaşanması bekleniyor ve tüm dünya bu olası felakete karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Bu noktada, maden ocakları nedeniyle yok edilen ormanlar ve özellikle zeytinliklerin hayati önemini vurgulamak istiyorum.”

“BİZİ AYAKTA TUTAN UNSURLAR ARASINDA YER ALACAK”

“Zeytin ağaçları gelecekte bizi ayakta tutacak unsurlar arasında yer alacak. Bu ağaçlar son derece dayanıklı ve zorlu koşullara karşı direnç gösterebilen varlıklardır. Kuraklık, soğuk, zorlu araziler ve çeşitli zorluklar karşısında bile dimdik ayakta kalabilen zeytin ağaçları, devletlerin ayakta kalabilmesi için kritik bir rol oynayacak. Zeytin meyvesi ve yağı da büyük bir değere sahiptir. Lütfen zeytin ağaçlarının yok edilmesine engel olalım.”

Canan Karatay önerince alay etmişlerdi, tereyağlı kahve lüks mekanların vazgeçilmezi oldu