Canan Karatay koronavirüsten korunmanın yollarını sıraladı

Yayın tarihi: 24 Şubat 2020 Pazartesi 12:48 pm - Güncelleme: 24 Şubat 2020 Pazartesi 12:48 pm

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan ölümcül koronavirüsten korunmanın yollarını sıralayan Prof. Dr. Canan Karatay, bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemine dikkati çekti.

Prof. Dr. Canan Karatay, Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın birçok ülkesinde ölümlere yol açan koronavirüsten korunmanın yollarını sıraladı. Karatay, “Lahana, turp, kereviz, sarımsak, soğan, pancar bunlar çok önemli. Bir tanesi kelle paça” dedi.

Canan Karatay doğal beslenmeye işaret etti: Koronavirüse karşı aşı işe yaramaz

Karatay’ın açıklaması şöyle:

“Korunmaya gelince birçok yönü var. Bir tanesi kelle paça. Bir kere senelerden beri söylüyoruz, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmesi lazım. Bağışıklık sistemi güçlenince virüsleri çok iyi atlatabiliyoruz. Yaşam biçimi çok önemli. Kış aylarında dışarıda dolaşacağız, soğuktan korkmayacağız. Kış aylarında evlerimizi havalandıracağız. Bol su içeceğiz, kristal kaya tuzuyla. Kristal kaya tuzunda 84 tane dengeli mineral var” ifadelerini kullandı.

“GRİP VİRÜSLERİ HER ZAMAN KILIF DEĞİŞTİRİYOR”

Doğanın sunduğu nimetlerin önemine dikkat çeken Karatay, “İkincisi vücudun kuvvetlenmesi nasıl olacak? Lahana, turp, kereviz, sarımsak, soğan, pancar bunlar çok önemli. Bunların hepsi toprağın içinde. Doğa zaten size yol gösteriyor, kışın bunları yiyin diyor. Gelecek sene karşımıza çıkacak virüslerin ne olduğunu bilmiyoruz. Grip virüsleri her zaman kılıf değiştiriyor” şeklinde konuştu.