Bursa’da 9 köpek zehirlenerek öldürüldü

26 Mart 2022 Cumartesi

Bursa’da 9 köpek zehirlenerek öldürüldü

Bursa Mudanya’da zehirlenen 4’ü yavru 9 köpeğin öldüğü açıklandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Mesudiye Mahallesi’nde iki farklı ihbarı değerlendiren Jandarma ve Mudanya Belediyesi ekipleri, 4’ü yavru 9 köpeğin öldüğünü belirledi.

Ekipler, 3’ü yavru 5 köpeği ise tedavi için veterinere götürdü. Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesince yapılan incelemede köpeklerin zehirlendiği tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Dilruba Uslu, “Dün akşam 5 tane hayvan zehirlendi. Bununla ilgili jandarmaya suç duyurusunda bulunduk. Hayvanlardan 4’ü öldü, 1’i de kurtuldu. Ölen hayvanları otopsi yapılması için Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne gönderdik. Geçtiğimiz haftalarda da aynı bölgede benzer bir olay yaşanmış. 7-8 can dostumuz ölmüş ancak şikayet olmadığı için bunlar hakkında yasal bir işlem yapılmadı” dedi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili Mudanya Belediyesi’nden de bir açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi: “Değerli hayvanseverler ve kamuoyuna; dün akşam saatlerinde Mesudiye Mahallemizde gerçekleşen can dostlarımızın insanlık dışı zehirlenme olayı hepimizi derinden üzmüştür. Olayın bölgede yaşayan bir şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş ve Jandarma tarafından soruşturulması sürdürülmektedir. Veteriner İşleri birimimiz haber geldiği anda olay yerine intikal etmiş ve zehirlenen canlarımıza gerekli müdahaleler yapılmıştır. Tüm bu süreçlerde belediyemiz Jandarma ve DASKUT ile iletişim halindedir. Değerli havyanseverler ve kamuoyuna duyurulur.”

Yıldız Tilbe’ye tepki yağdı: Sanatçı topluma kin, nefret aşılamaz

Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe’yi savundu: Hayvanseverler kusuruna bakmasın

Benzer Haberler