Burhan Kuzu’nun CHP’li gencin ailesine ‘terörist’ demesi ifade özgürlüğü sayıldı

16 Ekim 2019 Çarşamba

Burhan Kuzu’nun CHP’li gencin ailesine ‘terörist’ demesi ifade özgürlüğü sayıldı

Ekrem İmamoğlu’nun Batman’da katıldığı düğünün sahibi Cihan Yaşar, kendisini ‘terör örgütüne üye olmakla’ suçlayıp daha sonra özür dileyen Burhan Kuzu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Dava sonuçlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Batman’da katıldığı düğünün sahibi Cihan Yaşar, kendisini ‘terör örgütüne üye olmakla’ suçlayıp daha sonra özür dileyen Burhan Kuzu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Eski AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, ‘terör örgütüne üye olmakla’ itham ettiği CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar ve ailesinden özür dilemişti.

Cihan Yaşar’ın Burhan Kuzu’ya açtığı dava sonuçlandı. Burhan Kuzu’nun sözleri “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirildi. Cihan Yaşar, karara isyan etti.

Dava sonucunu Twitter hesabından paylaşan Yaşar, şunları kaydetti:

“Kuzu hakkında vermiş olduğum suç duyurusu bakın ışık hızıyla nasıl sonuçlanmış! Neymiş savcı bana ve tüm aileme terör örgütü mensubu demesini ‘ifade özgürlüğü’ kampsamında değerlendirilmiş ve SORUŞTURMAYA YER YOK denilmiş!

Bize yapılınca İFADE ÖZGÜRLĞÜ halk yapınca TUTUKLA! Bu kanunlar mevkiye şahsa özel mi işleniyor? Tabiki itiraz edeceğiz ve sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz!”

Benzer Haberler