‘Bugün son’ diyen Özgür Özel’den Erdoğan’a çağrı: Murat Kurum’u çek Pinokyo’yu aday göster

Yayın tarihi: 2 Mart 2024 Cumartesi 11:50 am - Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi 1:42 pm

CHP Lideri Özgür Özel, AKP’nin İBB adayı Murat Kurum’un ‘Gazze’ açıklamasına tepki gösterdi. Özel, “Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum. Murat Kurum’u çek, İstanbul’a Pinokyo’yu aday göster. Daha inandırıcı olursun” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Bursa’da Osmangazi İlçe Başkanlığı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel,  AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’un “31 ilde kazanırsak Filistin’deki çocuklara yardım edeceğiz’ açıklamasında bulunan Murat Kurum’a tepki gösterdi.31 ilde kazanırsak Filistin’deki çocuklara yardım edeceğiz” açıklamasına tepki gösterdi.

Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Bir tarafı utanmazlık, bir tarafı riyakarlık, bir tarafı sahtekârlık bu kadar ucuz siyaset olmaz. Olmaz olsun. Bir kez daha gördüm ki. Bu Murat Kurum İliç felaketinin müsebbibi ya olamayacak ama Allah göstermesin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olsa İstanbul’un felaketi olur. Böyle bir zihniyet olamaz.

Bu kadar insanların aklını alaya alan, yaptığı işi hafife alan ve bu kadar riyakârlıkla ikinci bir belediye başkan adayı bırakın İstanbul’u bırakın Marmara’yı Türkiye’deki bin 300 seçim bölgesinde yoktur. Murat Kurum’dan daha seviyesiz Murat Kurum’dan daha siyasetin acemisi ve insanların aklını alaya alan belediye başkan adayı görmedim.

SİSİ HATIRLATMASI

Ekrem Bey’e ‘Sisi’ diyerek şeytanlaştırmaya çalışıyordu. Şimdi Sisi ile ahbap oldu. Ekrem Bey’in karşısına da Murat Kurum diye bir çapsızı, böylesine bir samimiyetsizi, bir istismarcıyı ve bu kadar kolay yalan söyleyen birisini koymuşlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’ye yerel seçimlerde hiçbir şey verecek olmadığının kanıtı, İstanbul’daki adayının Murat Kurum olmasıdır.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI

Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsam. Bugün son gün. Adayı çekmek için son gün. Ben bu adayı Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsam çeker alırım. Murat Kurum orada duracağını oraya bir tane Pinokyo koysa Murat Kurum’dan daha inandırıcıdır.

Bugün son gün. Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum: Murat Kurum’u çek, İstanbul’a Pinokyo’yu aday göster. Daha inandırıcı olursun. Daha dürüst bir adayın olur.”

Özgür Özel: Erdoğan, Kurum’dan olmayacak diyor!

Kaynak: TELE1