Boşanmak istediği erkek tarafından rehin alındı! “Bir kadın cinayeti daha yaşanmasın”

1 Ağustos 2022 Pazartesi

İzmir’de yaşayan Gülşen Karanlık, boşanmak istediği Çetin Karanlık tarafından rehin alınarak darp edildi. Gülşen Karanlık, “Kafamın bir yerinde hep, ‘Ya dışarı çıkıp yarım kalan işini tamamlarsa’ düşüncesi var. Bir kadın cinayeti daha yaşanmasın” dedi.

Çetin Karanlık, 1 yıldır ayrı yaşadığı eşi Gülşen Karanlık’ın evine gelip, barışma teklifinde bulundu. Çetin Karanlık, Gülşen Karanlık’ın teklifi reddetmesi ile kendisini aldattığını öne sürdü. Karanlık, eşini bıçakla rehin aldı. Bu sırada Gülşen Karanlık, KADES uygulamasına ihbarda bulundu. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 3,5 saatin sonunda ikna çabaları sonuç vermeyince özel harekat polisleri, eve operasyon düzenledi. Koçbaşıyla evin kapısını kırıp içeri giren ekipler, Gülşen Karanlık’ı kurtardı.

Vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri ve çizikler olan Gülşen Karanlık hastaneye götürüldü, Çetin Karanlık ise gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Çetin Karanlık, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÜLŞEN KARANLIK O ANLARI ANLATTI: ‘BERABER ÖLECEĞİZ’ DİYORDU

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Karanlık, “Bıçağı, jileti ve cam parçasını boğazıma dayadı. Bunun dışında bir eli de saçımdaydı. Saçımı kavradıktan sonra bir daha bırakmadı. Kendisini aldattığımı söylüyordu. Ben bunun her ne kadar doğru olmadığını söylesem de inandıramadım. Sürekli ‘Beraber öleceğiz’ demeye devam ediyordu. İkna edilmeyince polisler eve girdi ve beni kurtardı. Allah kimseye yaşatmasın çok kötüydü. Aslında hem öleceğimi hem de kurtulacağımı düşündüm. Beni öldürmesi an meselesiydi ancak bir yanım da ‘Beni kurtaracaklar’ diye umutluydu. Vücudumun çeşitli yerlerinde çizikler var. Sırtımda yara izleri var. Beni boğmaya çalıştığı için boynumda morluklar oluştu. Vücudumun birçok yerinde darp izleri var. Üç kez baygınlık geçirdim. Her baygınlık geçirdiğimde beni saçlarımdan tutarak ayılttı” diye konuştu.

“YA DIŞARI ÇIKIP KALAN İŞİNİ TAMAMLARSA”

Tek isteğinin ‘adalet’ olduğunu söyleyen Gülşen Karanlık, “Adalet istiyorum. Çünkü korkum hala geçmedi. Olayın ardından gözüme uyku girmiyor. Kafamın bir yerinde hep, ‘Ya dışarı çıkıp yarım kalan işini tamamlarsa’ düşüncesi var. Çünkü bu insanın tedavi görmesi gerekiyor. 23 senedir bunları yaşıyorum. Bir kadın cinayeti daha yaşanmasın. Televizyonlarda görüp, gözyaşı döktüğüm olayı bizzat yaşadım. Hukuki mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim” ifadelerini kullandı.

Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından vurulan Ezgi’den acı haber geldi

 

Benzer Haberler