Boğazlar çağrısını tekrar eden Zelenskiy’den Türkiye’ye teşekkür

26 Şubat 2022 Cumartesi

Boğazlar çağrısını tekrar eden Zelenskiy’den Türkiye’ye teşekkür

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenksiy‘le görüştü. Erdoğan, Türkiye’nin ‘ateşkes için çaba gösterdiğini’ söylerken, Zelenskiy Boğazların kapatılmasından dem vurdu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la görüşmesinin ardından, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenksiy’le görüştüğü açıklandı.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi ve son gelişmeler ele alındı. Erdoğan’ın “daha fazla can kaybının yaşanmamasını ve Ukrayna’nın daha fazla zarar görmemesini teminen bir an evvel ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiklerini” ifade ettiği belirtildi.

ZELENSKİY’DEN BOĞAZLARIN KAPATILMASI ÇAĞRISI

Zelenskiy ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dostum Erdoğan’a ve Türkiye halkına güçlü destekleri için teşekkür ediyorum. Savaş gemilerinin Karadeniz’e girmesinin engellenmesi ile ciddi askeri ve insani destek, Ukrayna için bugün özellikle önemli. Ukrayna halkı bunu unutmayacak” dedi.

Çatışma Kiev sokaklarına sıçradı! İşte dakika dakika tüm gelişmeler

Zelenski: Barış içinde yaşayabiliriz

Benzer Haberler