Biden’dan Erdoğan’la yaptığı görüşmeye ilişkin yeni açıklama

15 Haziran 2021 Salı

Biden’dan Erdoğan’la yaptığı görüşmeye ilişkin yeni açıklama

ABD Başkanı Joe Biden, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme için, “Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, AB-ABD Zirvesi için Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Avrupa Birliği (AB) Konseyi’nde AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir araya geldi.

Toplantıya girişte bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dünkü görüşmenizde Türkiye’nin Afganistan’daki varlığı hakkında mutabakata vardınız mı? Bu konuyu görüştünüz mü?” sorusunu yanıtlayan Biden, “Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımız hakkında iyi şeyler hissediyorum” karşılığını verdi.

ABD Başkanı Biden, NATO Zirvesi’nin ardından Brüksel’de temaslarına devam ediyor. Biden, diğer soruları yanıtlamadan von der Leyen ve Michel ile görüşmeye geçti.

NATO’DAN AFGANİSTAN AÇIKLAMASI

Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde ele alınan konulardan biri de Afganistan olmuştu. Zirvenin ardından açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Kabil Havaalanı’nın işlemeye devam etmesi için çabalıyoruz. Türkiye burada kilit rol oynuyor ancak henüz karar verilmedi” demişti.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan ve Biden Brüksel’deki NATO Zirvesi kapsamında görüşmüştü. Görüşmesi sonrası açıklama yapan Erdoğan, “Hamdolsun 24 Nisan hiç gündeme gelmedi” tepkiyle karşılanmıştı.

TIKLAYIN – “Hamdolsun gündeme gelmedi”

TIKLAYIN – Erdoğan’dan bir gün arayla iki farklı ’24 Nisan’ yanıtı

Benzer Haberler