Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Beyaz Saray’dan Çin ile yapılacak ticaret anlaşmasına ilişkin açıklama

Kıdemli Beyaz Saray danışmanı Kellyanne Conway, ABD ile Çin arasında imzalanayak olan ticaret anlaşmasının ilk aşamasının hazırlandığını fakat sürecin tamamlanmasına yönelik herhangi bir zaman çizelgesinin bulunmadığını bildirdi.

Beyaz Saray kıdemli danışmanı Kellyanne Conway, ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Gazetecilere verdiği demeçte Conway, bir soruya verdiği yanıtta ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmasının ilk aşamasının hazırlanmakta olduğunu ifade etti.

Anlaşmanın yıl sonundan önce tamamlanabileceğini kaydeden danışman, ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin ile bir ticaret anlaşmasına varmak için yapay zaman çizelgeleri belirlemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, geçen ay yaptığı açıklamada Çin ve ABD’nin, ticaret anlaşmasında ilerleme kaydettikçe gümrük vergilerinin kademeli olarak kaldırılması üzerinde anlaştığını belirtmişti.

Trump ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping arasında, ABD-Çin ticaret anlaşmasının ilk aşamasını imzalamak üzere düzenlenmesi planlanan zirvenin bu ay yapılması planlanıyor.

loading...