Berat Albayrak’ın avukatı duyurdu: CHP’ye ‘128 milyar dolar’ cezası

1 Temmuz 2022 Cuma

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın avukatı CHP’nin ‘128 milyar dolar iddiası’ sebebiyle tazminat ödemeye mahkum edildiğini’ duyurdu.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş, Berat Albayrak adına CHP’ye karşı açılan davayı kazandıklarını, CHP’nin 60 bin lira tazminat ödemeye mahkum olduğunu ifade etti.

Avukat Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Dava dilekçesinde ve ilgili kurumların kamuoyu nezdinde yapılan açıklamalarında açıkça belirtildiği üzere, Merkez Bankası’nın herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma ya da buhar olma ihtimali yoktur. Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir. Nitekim bu kadar büyük ve organize bir yalana konu edilen bu iftira, son derece yalın ve gerçek bir ifade ile bertaraf edilmiş ve milletimizin vicdanında her daim mahkum olan CHP, yargı süreci sonunda da yalanlarıyla haksız bulunmuştur.”

Göktaş, paylaşımına şöyle devam etti: “Tarih boyunca bu millete hizmet etme şiarıyla hareket eden herkes, CHP tarafından yalan ve iftiralara konu edilmiş, bundan sonra da edilmeye devam edecektir. Bu durum, müvekkil Sayın Berat Albayrak’ın görev süresi boyunca da görevini bıraktıktan sonra da duruşuna halel getirmemiştir. Netice itibarıyla bağımsız Türk yargısı tarafından tescillenen ve kesinleşen ‘128 milyar dolar’ yalanı davası kapsamında davalı CHP’den tahsil edilecek 60 bin TL’nin tamamının, CHP ve gizli ittifak ortaklarını rahatsız edeceğini de bilerek, müvekkil Sayın Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfına bağışlanacağını kamuoyuna bildiririz.”

‘128 milyar dolar nerede’ değil, ‘145 milyar dolar nerede diye soracağız’

‘128 milyar dolar nerede’ pankartlarına ‘suç uyduramadık’ itirafı

Benzer Haberler