Belediyeden, ‘Konyaaltı sahili tekrar Hülya Koçyiğit’in damadında’ haberiyle ilgili açıklama

Yayın tarihi: 10 Haziran 2020 Çarşamba 5:21 pm - Güncelleme: 10 Haziran 2020 Çarşamba 5:24 pm

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı sahilinin işletmesinin ihalesine ilişkin Danıştay’dan tebliğ edilmiş bir karar olmadığını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hülya Koçyiğit damadı Ender Alkoçlar’ın sahibi olduğu şirketin Konyaaltı sahilinin işletmesini iptal etmesi sonrası Danıştay’ın oy birliğiyle kararı bozduğu haberleri sonrası belediyeden açıklama geldi.

İdare Mahkemesi’nin iptal kararını Danıştay bozdu: Konyaaltı sahili tekrar Hülya Koçyiğit’in damadında

Belediyenin ihaleyi iptal etmesi ve yerel mahkemenin iptal kararını haklı bulması üzerine Ender Alkoçlar Danıştay’a başvurdu. Danıştay’ın yerel mahkemenin kararını bozduğu ve böylece Konyaaltı sahilinin işletmesinin tekrar Alkoçlar Turizm firmasına geçtiği haberleri yayınlandı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Bu gelişme üzerine Antalya Büyükşehir “Belediyemize şu ana kadar tebliğ edilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır” açıklamasını yaptı. Belediye konuya ilişkin şu bilgiyi verdi:

“Konyaaltı Sahiline ilişkin olarak ihalenin iptali ile ilgili devam eden yargılamada Danıştay kararının belli olduğuna ilişkin çeşitli haberler geçmektedir. Belediyemize şu ana kadar tebliğ edilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır.

Kaldı ki Konyaaltı Sahil Projesi’ne ilişkin uyuşmazlık sadece ihalenin iptali davası ile sınırlı değildir. Aynı zamanda kiracı şirketin sözleşmesi haklı nedenlerle feshedilmiş olup bu konuda kiracının adli yargıda Antalya 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 2020/398 Esas sayılı dosyası ile açmış olduğu davada verilen tahliyeye yönelik işlemlerin dava sonuna kadar durdurulmasına ilişkin ihtiyati tedbir kararı belediyemizin itirazı haklı görülerek 10.06.2020 tarihli duruşmada bugün itibariyle mahkemece kaldırılmıştır.”