Başak Cengiz’in katili için istenen ceza belli oldu

25 Mart 2022 Cuma

Başak Cengiz’in katili için istenen ceza belli oldu

Mimar Başak Cengiz’i, kaldırımda yürüdüğü sırada katleden Can Göktuğ Boz için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

İstanbul’da kaldırımda yürüdüğü sırada Can Göktuğ Boz tarafından öldürülen Başak Cengiz davasının ikinci duruşması görüldü. Olaydan sonra hakkında Anadolu Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açılan Boz, bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Can Göktuğ Boz’un yargılandığı davada savcı, “Tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Akli dengesinin yerinde olduğuna dair Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporun da okunduğu duruşmadan önce Cengiz’in ailesi basın açıklaması yaptı.

Can Göktuğ Boz hakkında Adli Tıp Kurumunca hazırlanan raporda, sanığın ceza sorumluluğunun tam olduğu belirtilmişti. Tutuklu sanık Boz için dava kapsamında istenen ve mahkemeye ulaşan raporda, sanığın 24-26 Ocak 2022’de yapılan muayenesi neticesinde, kendisinde ceza sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyette herhangi bir akıl hastalığı veya akıl zayıflığının tespit edilemediği belirtilmişti.

Raporda, Boz’un, suç tarihinde ve diğer günlerde herhangi bir akli arıza içinde olduğuna delalet edecek tıbbi bulgu ve belgeye rastlanmadığı belirtilerek, sanığın ceza sorumluluğunun tam olduğu aktarılmıştı.

Boğaziçi’ne geri dönen Can Candan davul zurna ile karşılandı

Benzer Haberler