Bakanlık, İstanbul’daki 25 hazine arazisini açık artırmayla satıyor!

2 Aralık 2021 Perşembe

Bakanlık, İstanbul’daki 25 hazine arazisini açık artırmayla satıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı İstanbul’da bulunan hazineye ait 25 arsayı açık artırma ile satışa çıkarıyor. Arsalar, Kanal İstanbul’un içinden geçeceği Arnavutköy ilçesi ile Beylikdüzü ve Şile’de bulunuyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, kendisine tahsis edilmiş olan hazine arazilerini, 14 Aralık’ta açık arttırma ile satışa çıkaracağını duyurdu. Sözcü’den Özlem Güvenli’nin haberine göre, bakanlık yaptığı duyuruda arsa satışının yüzde 25 peşinat, KDV’den muaf ve 24 ay vade imkanıyla açık arttırma yöntemi ile gerçekleştireceğini açıkladı.

KONUT, TURİZM VE AKARYAKIT İSTASYONU

Açık arttırma ile satışa çıkan parseller planlarda; konut, turizm tesisi ve akaryakıt istasyonu imarına sahip. Arsaların fiyatları 402 bin TL ile 22 milyon 904 bin lira arasında değişiyor.

En yüksek fiyata sahip olan 22 milyon 904 bin liralık parsel; Arnavutköy’de 3 parselden oluşan yaklaşık 6 bin metrekarelik “akaryakıt istasyonu alanı.”

Konut imarına sahip 16 parselin biri Beylikdüzü’nde 15’i ise Arnavutköy’de bulunuyor. Turizm tesisi fonksiyonuna sahip 6 parsel de Şile’de bulunuyor.

Karadeniz sahilinde otel imarına sahip 6 parselin her birine 1.4 milyon lira değer biçilmiş.

Özelleştirmeye serbestleştirme kılıfı! Demiryolları da satılıyor

Benzer Haberler