Bakan Koca Nisa bebeğin son durumunu açıkladı

Yayın tarihi: 5 Nisan 2022 Salı 9:49 pm - Güncelleme: 5 Nisan 2022 Salı 9:49 pm

İstanbul’da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın süt annelik yapmasıyla haberlere konu olan 3 aylık “Nisa Mihriban” bebeğin beyin ölümü gerçekleşmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili son durumu paylaştı.

İstanbul’da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz, Pendik’te terk edilmiş halde bulduktan sonra emzirip  Nisa Mihriban” ismini verdiği bebek haberlere konu olmuştu Nisa Mihriban bebeğin yoğun bakımda tutulduğu ve sağlık durumu ciddiyetini koruduğu bildirilirken onu sokağa bırakan annesi ise tutuklandı.

Konu ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca, “ATT Büşra’nın adını koyduğu terk edilmiş NİSA BEBEK, yuvaya teslim edildikten bir süre sonra, hayati sağlık sorunları sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Durumu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde takip ediliyor. ATT Büşra ve Nisa bebeği evlat yerine koyan herkes adına üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Pendik 11 No’lu Acil Yardım İstasyonu’nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik’te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti.

Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden Nisa Mihriban bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Bebeğin bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Bebeğin boğazına kaçan besin maddesi nedeniyle sağlık durumunun kötüleştiği öne sürüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büşra Tekin’in bebekle ilgilendiği anların videosunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Nisa Mihriban’ın ölümü için soruşturma