Nisa Mihriban’ın ölümü için soruşturma

5 Nisan 2022 Salı

Nisa Mihriban’ın ölümü için soruşturma

Pendik’te boş arazide bulunan ve beyin ölümü gerçekleşen 3 aylık Nisa Mihriban‘ın ölümüyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

İstanbul’da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın süt annelik yapmasıyla haberlere konu olan 3 aylık ‘Nisa Mihriban’ın beyin ölümü gerçekleşti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Nisa’nın ölümüyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık konuyla ilgili açıklamasında “Anne E.S. tarafından terk edilen Nisa bebek, 30 Mart’ta emniyet birimleri tarafından Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşa getirilmiştir. 31 Mart sabah saatlerinde solunum güçlüğü çekmesi nedeniyle kurumda görevli sağlık personeli tarafından Nisa bebeğe müdahale edilmiş ve ambulansla hastaneye götürülmüştür” ifadelerini kullandı.

Nisa bebeğin beyin ölümü gerçekleşti

NE OLMUŞTU?

Pendik 11 No’lu Acil Yardım İstasyonu’nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik’te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti.

Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden Nisa Mihriban bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Bebeğin bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Bebeğin boğazına kaçan besin maddesi nedeniyle sağlık durumunun kötüleştiği öne sürüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büşra Tekin’in bebekle ilgilendiği anların videosunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Benzer Haberler