Bahçeli’den “sokak hayvanları” açıklaması: Kaç saat uyutulacak, kim uyutacak?

Yayın tarihi: 25 Mayıs 2024 Cumartesi 5:36 pm - Güncelleme: 25 Mayıs 2024 Cumartesi 5:36 pm

Haber: Ceren Ural

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sokak hayvanlarına ilişkin tepki çeken düzenleme hakkında “Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette. Önerilen şekli tam bilmiyorum. Uyutulunca nasıl uyutulacak? Ne kadar uyutulacak? Kim uyutacak? Sınırı ne kadar? Bunları bilen yok” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da bir otelde düzenlenen Ülkücü Ocakları İl Başkanlarına Yönelik Eğitim Programı’nda öğle yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Tartışma büyüyor! MetroPOLL’den dikkat çeken sokak hayvanları anketi: Ne yapılmalı?

Soruları yanıtlayan Bahçeli, sokak hayvanları ile ilgili tartışmalara ilişkin “Sokak hayvanları ile alakalı çok önemli tartışmalar başladı. Farklı farklı düşünenler de var; ama buna bir çözüm üretebilmek için bir ağız birliği de var. Zannediyorum Meclis’te veya hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde de tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde” dedi.

“TARTIŞMA ÇOK FARKLI KONULARA GİDİYOR”

Sorunun tehlikeli boyutlara ulaştığını belirten Bahçeli, şunları söyledi:

– Önerilen şekli tam bilmiyorum. Uyutulunca nasıl uyutulacak? Ne kadar uyutulacak? Kim uyutacak? Sınırı ne kadar? Bunları bilen yok. Hayvanların sevgisi üzerinden çok aşırı derecede yorum yapanlar, şimdi sokak hayvanlarından şikayet etmeye başladı. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi, bir şeye yaramıyor. Ben televizyonlardaki tartışmaları dinliyorum. Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette, ağırlık kazanan şey ise köpeklerin uyutulması mevzusu.

Türkiye’de sokak hayvanları tartışması büyüyor! İki günde 100 binin üzerinde imza toplandı

– Türkiye’nin neresine giderseniz gidiniz, öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar, herkes de görür. Tartışma çok farklı konulara gidiyor. Türkiye ve dünyada çok şeyler oluyor. İnsanlar açlıkla, işsizlikle, kimsesizlikle, birçok olayla karşı karşıya geliyor. İnsanları sevmekten uzak kalanların hayvanları sevmeye yönelmeleri acaba insanları sevmekteki güçlükten mi kaynaklanıyor? Onu da bilmek lazım.

Kaynak: HABER MERKEZİ