Babacan: DEVA kadrolarını yıldıramazlar

26 Kasım 2021 Cuma

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ‘casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alınan DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan hakkında konuştu. 2020 yılında yürütülen bir soruşturma sonucunda gözaltı işleminin gerçekleştiğini söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ‘Kadın İçin Adalet Raporu’nu açıklamak üzere toplantı düzenledi. Partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda konuşan Babacan, sözlerine gözaltına alınan Metin Gürcan ile başladı. “DEVA kadrolarını yıldıramazlar” dedi. Babacan “Bir ev araması yapıldı. Kendisi şu anda gözaltında. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2020 yılındaki bir soruşturması sebebiyle bu işlemin yapıldığı bilgisini aldık. Söz konusu soruşturmayla hukukçu arkadaşlarımız Metin Bey’e sonuna kadar en güçlü desteği vereceğini belirtme istiyorum. Konuyla ilgili daha detaylı bilgileri daha sonra vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

“YILDIRAMAZLAR”

Babacan konuşmasına şöyle devam etti:

“Sabah saatlerinde partimizin kurucularından Metin Gürcan’ın ikametinde Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı üzerine ev araması yapıldı ve kendisi şu anda gözaltında. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2020 yılındaki bir soruşturmasına dayanarak bu işlemin yapıldığı bilgisini aldık. Söz konusu soruşturmayla alakalı bizim hukukçu arkadaşlarımız konuyu çok yakından takip ediyor. Ben eşi Senem Hanım ile telefonda görüştüm. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Hem ailesine olan desteğimiz hem de Metin beye olan hukuki desteğimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu sürecin tamamen hukuki bir mecrada ilerlemesi gerektiğinin son derece önemli olduğunu burada özellikle altını çizmek istiyorum. Konuyla ilgili dosya ile ilgili daha detaylı bilgilere sahip oldukça kamuoyuna daha detaylı bilgileri vereceğiz. Ama şu anda elimizdeki bilgiler son derece sınırlı. Bugünkü gelişme eğer siyasi bir gelişmeyse, eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa veya hedef ülkenin bu ağır ekonomik kriz gündeminin üzerini örtmekse şunu ifade etmek istiyorum ki bu tür olaylar, bu tür girişimler DEVA kadrolarını asla yıldıramaz. DEVA kadrolarını asla yolundan alıkoyamaz. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Eğer bu işin arkasında siyasi bir niyet varsa, siyasi motivasyonla yapılan bir işse buradan bu mesajı açık açık vermek istiyorum. Biz yolumuza devam ediyoruz. DEVA kadrolarını asla yıldıramazlar. Metin Gürcan beyin de sonuna kadar hukuki desteğimizle beraber yanında olacağız.”

DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan gözaltına alındı

Benzer Haberler