ATV’den Farah Zeynep Abdullah’ı kızdıran sansür

Yayın tarihi: 28 Eylül 2023 Perşembe 6:29 pm - Güncelleme: 28 Eylül 2023 Perşembe 6:29 pm

ATV, Farah Zeynep Abdullah‘ın başrol olduğu Bergen filmi, bazı sahneleri kesilip sansürlenerek yayınlandı. Sansüre tepki gösteren Abdullah “Diyecek söz yok, çok utandım. Ben özür dilerim izleyicilerden” dedi.

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrolünü paylaştığı 2022 imzalı Bergen filmi dün akşam ilk kez ATV’de yayınlandı. Filmi izleyen birçok kullanıcı çoğu sahnenin kesildiğini ve sansürlendiğini söyleyerek tepki gösterince Farah Zeynep Abdullah da isyan ederek özür diledi.

İzleyiciler, çoğu televizyon dizisinde kadına şiddet sahnelerinin verilip filmde regl kelimesi dahil birçok sahnenin sansürlenmesine tepki gösterdi.

X hesaplarından sansürlere tepki gösteren izleyiciler “Kraliçenin anısına büyük saygısızlık. Kesmekten bir hal oldular filmi” diyerek başrol oyuncusu Abdullah’a seslendiler.

Gelen tepkilerin ardından sessiz kalmayan Farah Zeynep Abdullah, seyircilerden özür dileyerek “TV’de çatır çutur millet birbirini vursun, sen git adet kelimesini kes, İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ı kes, dans sahnelerini gösterme, hamamda da sırtı mı sansürlemişler dediniz? Of diyecek söz yok, çok utandım, ben özür dilerim izleyenlerden bu saçma sansürlerden dolayı” dedi.

Farah Zeynep Abdullah’tan Nagehan Alçı hakkında suç duyurusu