Atlı Köşk’ün avukatlarından hisse satışı açıklaması

Yayın tarihi: 8 Şubat 2024 Perşembe 10:48 am - Güncelleme: 8 Şubat 2024 Perşembe 10:48 am

Sabancı ailesine ait Atlı Köşk’ün avukatları 48’de bir hissenin satılacağı haberlerini yalanlarken köşkün müze vasfının kesintisiz devam edeceği ifade edildi.

Sabancı ailesi ait Atlı Köşk’ün avukatları “İhsan Sabancı’nın evlilik dışı ilişkisinden kızı olan Sevilay Sabancı Çınar’ın Atlı Köşk’ün 48’de 1 hissesini satışa çıkardı” haberleri hakkında açıklama yaptı.

Dr. Burcu Sırataş ve Avukat Gamze Gedikli tarafından yapılan açıklamada Sevilay Çınar ile Hacı Ömer Sabancı arasındaki ortaklığın sona erdirilmesi için hukuki sürecin devam ettiği belirtilerek hisse satışı haberi yalanlandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Basında yer alan bazı haberlerin, maalesef daha önce de olduğu gibi Sevilay Çınar’ın Atlı Köşk’ün itibarına zarar vermeye yönelik manipülatif açıklamalarına dayalı olduğunu üzülerek görmekteyiz. Atlı Köşk’ün 47/48 oranında hissedarı Hacı Ömer Sabancı Holding’dir ve taraflar arasında ortaklığın giderilmesine yönelik yargı süreci devam etmektedir. Köşkün müze vasfı ise kesintisiz devam etmektedir ve edecektir.

Yargı süreci devam ederken, ülkemiz için bu kadar kıymetli bir değerin alelade bir satışa konu edilmesi mümkün olmadığı gibi, söz konusu internet sitesine konulan ilanlar da hukuka aykırıdır. Bu nedenle Atlı Köşk’ün itibarına zarar vermeye yönelik bu tür iddialara itibar edilmemesi ve gereken hassasiyetin gözetilmesini rica ederiz. Saygılarımızla”

Hakan Sabancı ile evlilik sorularını geçiştiren Hande Erçel sitem etti: Hep hedef tahtasındayım

Sabancı ailesine ait Atlı Köşk’ün avukatları 48’de bir hissenin satılacağı haberlerini yalanlarken köşkün müze vasfının kesintisiz devam edeceği ifade edildi.

Kaynak: TELE1