Atatürk Anıtı’na baltayla saldırmıştı! İfadesinde ‘Ben Mesih’im’ dedi

Yayın tarihi: 19 Haziran 2024 Çarşamba 1:40 pm - Güncelleme: 19 Haziran 2024 Çarşamba 1:40 pm

Kayseri’de Atatürk Anıtı’na baltayla saldıran Yaşar Kılıçkaya ile yeğeni Zeynep Abdullah’ın ifadeleri ortaya çıktı.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Kurban Bayramı’nın ilk günü Yaşar Kılıçkaya ile Zeynep Abdullah, balta ile Atatürk Anıtı’na vurmaya başladı. Meydanda görev yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri 2 şüpheliye müdahale etti. Ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Dayı- yeğen oldukları belirlenen 2 şüpheli gözaltına alınırken, ekiplerin yaptığı çalışmada anıtta 13 balta darbesi tespit edildi.

TUTUKLANDILAR

Yaşar Kılıçkaya ve yeğeni Zeynep Abdullah, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

‘PİŞMAN DEĞİLİZ’

Yaşar Kılıçkaya ile yeğeni Abdullah’ın ifadeleri ortaya çıktı. DHA’nın ulaştığı ifadede Yaşar Kılıçkaya’nın Hazreti İbrahim’i rüyasında gördüğünü ve kendisinin Mesih olduğunu söylediği belirtildi. Zeynep Abdullah’ın ise dayısı Kılıçkaya’yı ‘Mesih’ olarak gördüğünü söylediği ifade edildi. Yaşar Kılıçkaya ve yeğeni Zeynep Abdullah’ın ifadelerinde ayrıca, “Hazreti İbrahim’in putları yıktığı gibi biz de yıkmak istedik. Pişman değiliz” dediği belirtildi.

Kayseri’de Atatürk Anıtı’na baltalı saldırı: Gözaltına alındılar, savunmaları ‘pes’ dedirtti

Kaynak: DHA