Artvin’de büyük yangın: 60’a yakın ev kül oldu

17 Mart 2021 Çarşamba

Artvin’de büyük yangın: 60’a yakın ev kül oldu

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde çıkan ve rüzgarın da etkisiyle çevredeki evlere sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yangının bilançosuna ilişkin, “İlk tespitlere göre 35 binada 60’a yakın ev yandı. 3 hayvan ise telef oldu” dedi.

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyündeki bir evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, bir çatıda çıkan yangının bitişikteki samanlıklara sıçraması sonucu alevlerin rüzgarın etkisiyle yayıldığını söyledi.

Yüz yüze eğitimde ’emsal’ karar!

Vali Doruk, yangın bilançosuna ilişkin ise şu açıklamayı yaptı: “176 haneli köyde çıkan yangın saat 17.30 itibari ile kontrol altına alındı. Ancak şiddetli lodos var. Rüzgar ters yönde esiyor. Bu nedenle tehlike geçmiş değil. Tüm ilçelerden gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ediyor. Can kaybımız yok. İlk tespitlere göre 35 binada 60’a yakın ev yandı. 3 hayvan ise telef oldu. Ekiplerimiz alevlere müdahale ediyor. Alevlere yakın hanelerde yaşayanlar da tahliye edildi.”

HDP’den kritik açıklama

CAN KAYBI YOK

Özdemir, herhangi bir yaralı ya da can kaybı olmadığını açıklanırken, Artvin Valiliği de yangına ilişkin şu bilgiler verildi: “Bugün öğleden sonra ilimize bağlı Yusufeli ilçesinin Dereiçi köyünde yangın çıkmıştır. Yangın, köyün büyük bir bölümünü tehdit eden boyuttadır. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisine ulaşılmamıştır. Vatandaşlarımızın can güvenliği ön planda tutularak yangına müdahale edilmektedir. İlimizde bulunan tüm kurumlar AFAD Başkanlığının koordinesinde yangın yerine intikal etmektedir. Çevre illerden de gerekli destek için görüşmeler yapılmış ve devletimizin tüm imkanları seferber edilerek yola çıkmıştır. Yangına müdahale tüm hızıyla devam etmektedir.”

Merdan Yanardağ: Boğaziçili öğrencilere yönelik iddianamenin kendisi suç niteliğinde

 

 

 

 

Benzer Haberler