Araba hırsızları güvenlik kamerasına yakalandı

2 Mart 2021 Salı

Esenyurt’ta hafif ticari aracı çalan hırsızlar, polis takibine yakalanınca otomobili bırakıp kaçtı. Çalınan otomobil sahibine verilirken o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Esenyurt İstiklal Mahkemesi’nde öğle saatlerinde hafif ticari aracın sahibi, malzeme yüklemek için otomobili çalışır halde bırakıp markete girdi. Arabayı çalışır halde gören hırsızlardan biri marketten içeri girerek iş yeri sahibini oyalamaya başladı. Kapıyı açan 1’i kadın 2 hırsız ise arabanın içine binip arkadaşlarının dükkandan çıkmasını bekledi.

Arkadaşlarının dışarı çıkması üzerine arabayı çalan hırsızlar, buradan uzaklaştı. Arabasının çalındığını fark eden yabancı uyruklu kişi ise motosikletle hırsızları kovalarken, market sahibi durumu polis ekiplerine bildirdi. Mahallenin giriş ve çıkışlarını kapatan polis ekipleri, kısa sürede aracı bulup, peşine düştü. Polis ve hırsızlar arasında yaşanan kovalamacanın ardından 3 şüpheli, otomobili bırakıp yaya olarak kaçtı.

Çalınan otomobil, tekrar sahibine geri verilirken, hırsızların yakalanması için çalışma başlatıldı. Yaşanan hırsızlık anları ise marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülere, hırsızların arabayı çaldığı ve bir şüphelinin iş yeri sahibini oyaladığı anlar yansıdı.

“POLİSLER HER TARAFTAN ÇEVİRDİ”

Olayı gören Hüseyin Çetin, yaşananları şöyle anlattı:

“Bizim komşunun arabası çalındı. Çalışır vaziyetteydi, hırsızlar çaldı. Biz polisi aradık. Sağ olsun polisler her taraftan çevirdi. Biz de polis arkadaşları yönlendirdik. Yarım saat içinde yakaladı polis arkadaşlar. Emniyet güçlerimize, polislerimize teşekkür ediyoruz. Malzeme indiriyordu herhalde arkadaş. Kendileri de motosikletle peşlerine takıldılar ama yeterli olmadı. 3 kişiler. Birisi kızmış”

Benzer Haberler