Anne kız sağlık çalışanlarını darp etti! Gerekçe serum takılmaması

Yayın tarihi: 12 Eylül 2022 Pazartesi 10:35 am - Güncelleme: 12 Eylül 2022 Pazartesi 10:37 am

Yalova’da, panik atak geçirdiği gerekçesiyle hastaneye giden Tülay Çiftçi, kendisine serum takmayan doktor ile hemşire ve güvenlik görevlisini, kızı Sinem Çiftçi ile birlikte darp etti.

İddiaya göre panik atan geçiren 44 yaşındaki Tülay Çiftçi 3 Eylül’de Yalova Devlet Hastanesi’ne acilden giriş yaptı. Kendisiyle ilgilenen doktora şikayetlerini anlatan Çiftçi, serum takılmasını istedi.

Doktor panik atak geçirdiğini söylediği hastasına, serum takılmasına gerek olmadığını, EKG çekilmesi gerektiğini belirtti. Çiftçi, serum takılmasında ısrar edince doktor da “Sağlıkçı olan benim, sakin olun” diyerek müşahede bölümüne yönlendirdi.

KOŞARAK YUMRUK ATTI

Bu sırada annesinin rahatsızlığını duyarak hastaneye gelen 19 yaşındaki Sinem Çiftçi bir anda öfkeyle hastane koridorunda koşarak, hastaya müdahale eden başka doktora yumruk attı. Uzm. Dr. Esengül Doğan’ı darbeden anne-kız, kendilerini engellemeye çalışan hemşire Abdurrahman Ekin ile güvenlik görevlisi Esra Uslu’ya da saldırdı. Bu anlar ise hastanenin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

SAVCI İKİNCİ KEZ TUTUKLAMA TALEP ETTİ

‘Beyaz kod’ verilen hastanede polisler, Tülay Çiftçi ile Sinem Çiftçi’yi güçlükle durdurdu. İfadeleri alınmak üzere emniyete götürülen anne ile kızı, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Karara itiraz eden savcı, ikinci kez tutuklama talep etti.

Sağlıkta şiddet protestosuna katılan 400 sağlık çalışanı hakkında soruşturma!