Amazon, ‘Yüzüklerin Efendisi’ projesini iptal etti

19 Nisan 2021 Pazartesi

Amazon, ‘Yüzüklerin Efendisi’ projesini iptal etti

Amazon tarafından 2022 için duyurulan çevrim içi Yüzüklerin Efendisi MMO oyununun Yaşanan tartışma sonucunda iptal edildiği haberi geldi. Amazon Studios, yakında izleyici karşısına çıkacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu için 465 milyon dolar harcadığını duyurdu.

Oyunun geliştirilmesi için Athlon Games ile bir sözleşme imzalayan Amazon, firmanın ilerleyen süreçte Tencent’e satışının gerçekleşmesiyle Amazon-Tencent arasında bir iş birliğini zorunlu kıldı, ancak iki firma arasındaki görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadı. Yaşanan tartışma sonucunda ise oyunun iptal edildiği haberi geldi. Amazon’dan Athlon’un ana firması Leyou’nun satışını takip eden süreçte, “Şu anda bu oyuna devam etmek için şartları güvence altına alamıyoruz.” açıklaması gelmişti.

https://tele1.com.tr/merkez-bankasinin-kripto-yasaginin-altindan-turkcell-cikti-372613/

 

Firmadan yapılan duyuru ile birlikte Amazon’un oyun üzerinde çalışan ekibinin başka yapımlara geçeceği bilgisi yer aldı. Firmadan gelen açıklamada, “Yüzüklerin Efendisi markasını seviyoruz. Bu yüzden, oyunu müşterilere sunamadığımız için hayal kırıklığı yaşıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

DİZİSİNİN İSE ŞİMDİYE KADARKİ EN PAHALI VE BÜYÜK TELEVİZYON YAPIMI OLACAĞI KONUŞULUYOR

Amazon Studios’un çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu için yaklaşık 650 milyon Yeni Zelanda doları (465 milyon Amerikan doları) harcadığı ve bu bütçeyle dizinin, en pahalı yapımlardan biri olacağı belirtildi.

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Morning Post’a yaptığı açıklamada, “Size söyleyebileceğim şey, Amazon’un sadece ilk sezonda 650 milyon dolar harcayacağı… Bu olağanüstü; gerçekten de bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” ifadelerini kullandı. Bilgi, Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası kapsamında açıklandı ve ilk olarak haber sitesi Stuff tarafından paylaşıldı. Belgeler ayrıca, Amazon’un Yeni Zelanda’da Yüzüklerin Efendisi dizisinin 5 sezonunu çekeceği bilgisini ve henüz duyurulmamış bir yan seriyi çekme planını da içeriyor. Bugüne kadarki en pahalı yapımlar arasında gösterilen HBO’nun Game of Thrones dizisinin çekimleri, sezon başına yaklaşık 100 milyon dolara mal olmuştu. Dizinin bölüm başına maliyeti birinci sezon için yaklaşık 6 milyon dolardan başlarken, sekizinci sezonda bu maliyet yaklaşık 15 milyon dolara yükselmişti. Tahmin ilk birkaç sezonun 500 milyon dolar tutacağı yönündeydi.

3 yıllık planlama sürecinde, dizinin ilk birkaç sezonunun 500 milyon dolara mal olacağı yönünde bir tahmin söz konusuydu. Dizinin çekimlerine Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmiş, çekimler eylül ayında kaldığı yerden devam etmişti.

Devlet protokolü tekkede el pençe divan

Benzer Haberler