Altaylı’dan ülke yanarken düğüne giden THK Kayyum Heyeti Başkanı’na: Keşke bir de tarağı olsaydı

30 Temmuz 2021 Cuma

Altaylı’dan ülke yanarken düğüne giden THK Kayyum Heyeti Başkanı’na: Keşke bir de tarağı olsaydı

Türkiye’de 21 yangınla mücadele edildiği gün düğüne giden Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’ya bir tepki de HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi. Altaylı, “Keşke bir de tarağı olsaydı. Ülke yanarken taranırdı” dedi.

Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının yangın söndürmede kullanılmamasına tepki gösteren Altaylı, “Dün aynı anda 20 yerde yangın var. Bakanlık ise 3 uçakla müdahale edildiğini söylüyor. THK uçakları ise hala yerde. “Bakanlık kiralamıyor, bari biz kiralayalım” diye arayan Belediye Başkanı ise Kayyum yönetimindeki THK’da bir yetkiliye ulaşamıyor. Zaten belediyenin aramasına gerek yok. Orada biraz liyakatli biri olsa yapacağı belli. “Ulan memleket yanıyor” diyecek ve kendi karar verip bu uçakları uçuracak. Yangına gönüllü müdahale edecek. O koltukta ben oturuyor olsam, yapacağım net bu. İsterse suç olsun, isterse ceza alacak olayım. “Orman yanacağına ben yanarım” deyip o uçakları Bakan’a rağmen uçururum” ifadelerini kullandı.

Altaylı şöyle devam etti: Peki Türkiye yanarken THK kayyumu neredeymiş biliyor musunuz? Ben görmedim ama kendi söyledi. Düğündeymiş düğünde. Keşke bir de tarağı olsaydı. Ülke yanarken taranırdı.

THK Kayyum Heyeti Başkanı memleket yanarken düğüne gitmiş

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Benzer Haberler