Alper Gezeravcı AKP’nin seçim propagandası oldu, oy için şehir şehir gezdiriliyor

Yayın tarihi: 28 Mart 2024 Perşembe 6:33 am - Güncelleme: 28 Mart 2024 Perşembe 7:53 am

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, ‘gençlik buluşmaları’ adı altında AKP programlarına katılıyor. Gezeravcı AKP’li bakanlar ve belediye başkanları ile yollara düşüp seçmenden oy istiyor.

Uzaya giden ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı, uzay yolculuğunu tamamladıktan sonra AKP’nin seçim propagandasında yer almaya başladı. ‘Gençlik Buluşmaları’ adı altında Kırıkkale, Erzurum, Ankara, Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Düzce, Bolu, Antalya, Gaziantep, Konya, Çankırı ve Samsun’a giden Gezeravcı, bu etkinliklerde AKP’li bakanlar ve belediye başkan adaylarıyla bir araya geldi.

Özgür Özel’den Alper Gezeravcı’nın ailesine telefon

İZMİR’DEN ANTALYA’YA

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ile birlikte Ege Üniversitesi’nde sahneye çıkan Gezeravcı dün de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile birlikte Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü’nde düzenlenen gençlik buluşmasına katıldı. Gezeravcı daha önce de yine Bakan Kacır ile Erzurum Teknik Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki öğrenci buluştu, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile de Antalya Diplomasi Formuna katıldı.

Alper Gezeravcı ve ekibi yeni astronotlar yetiştirebilir mi?

CHP’Lİ DENİZ YÜCEL’DEN TEPKİ

Sözcü’de yer alan habere göre, CHP İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Gezeravcı’nın AKP propagandasına katılmasını eleştirdi ve “Bakanları ve kamu kaynaklarını yerel seçimler için seferber etmek AKP’ye yetmedi. Hepimizin vergileriyle uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da AKP’nin propaganda konvoyuna dahil oldu. İktidar astronotumuza AKP propagandası yaptırıyor. Ancak bu çabaları sonuç vermeyecek, 31 Mart’ta yenilecekler’’ dedi.

Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Gezeravcı TELE1’deydi: Tedirgin olduğumuz bir zorluk yok, heyecanlıyız

Kaynak: Sözcü