Alpay Özalan’ın arkasındaki tabloda ‘fikir hırsızlığı’ yapıldığı ortaya çıktı

Yayın tarihi: 27 Nisan 2022 Çarşamba 12:49 pm - Güncelleme: 27 Nisan 2022 Çarşamba 1:02 pm

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan sosyal medya hesabından, “CHP’li Özgür Özel ve onun gibi densizlere sesleniyorum” diyerek Özgür Özel’i hedef almıştı. Karikatürist Levent Kazak, Alpay Özalan’ın konuşmasından çok arkasındaki tabloyu inceledi.

AKP Milletvekili Alpay Özalan’ın “CHP’li Özgür Özel ve onun gibi densizlere sesleniyorum” diyerek paylaştığı videodaki arkasında görülen tablonun “fikir hırsızlığı” ürünü olduğu ortaya çıktı.

Ali Mahir Başarır’dan Alpay Özalan’a: Nerde müdahale edeceğini bilse Hırvatistan’ı biz elemiştik

ÖZGÜR ÖZEL’İ HEDEF ALMIŞTI

Gezi davası sonrasında sert açıklamalar yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir süredir AKP’lilerin hedefindeydi.

AKP’li Alpay Özalan da sosyal medya hesabından, “CHP’li Özgür Özel ve onun gibi densizlere sesleniyorum” diyerek Özgür Özel’i hedef almıştı.

Fakat karikatürist Levent Kazak, Alpay Özalan’ın konuşmasından çok arkasındaki tabloyu inceledi.

Yaptığı incelemede tablonun, Avusturyalı ressam Friedrich Gauermann’ın eserinden çalıntı olduğu anlaşıldı. Eserde dikkat çeken nokta ise tablodaki kadınlara başörtüsü giydirilmiş olmasıydı.

‘FİKİR HIRSIZLIĞI ÜRÜNÜ’

Levent Kazak bu durum karşısında, “Siyasal İslam algoritmasının şaşmazlığına inancımdan üşenmedim ve aradım; resmin orijinali şu, ressamı friedrich gauermann, avusturyalı. @alpayozalan35’ın arkasındaki resim ise orijinaline sadece iki başörtüsü eklenerek yapılmış bir fikir hırsızlığı ürünü” diye yazdı.

İşte o iki resim: