Alman polisi bir kişiyi döverek öldürdü

3 Mayıs 2022 Salı

Almanya’nın Mannheim kentinde polisin gözaltı işlemi yaparken şiddet uyguladığı 47 yaşındaki bir kişi kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polisin şiddet uyguladığı anlar ise cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Almanya’nın Mannheim Kenti’nde polisin gözaltına almaya çalıştığı sırada yumrukladığı 47 yaşındaki kişi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

POLİSTEN AÇIKLAMA GELDİ

Polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden kişinin ruh sağlığı merkezinde tedavi gördüğü belirtildi. Polis tarafından yapılan açıklamada ise, “Markplatz Meydanı’nda bir kişi, yapılan polis müdahalesi sırasında yere yığıldı ve öldü. Olay savcılığa intikal ettiği için konu ile ilgili daha fazla bilgi veremiyoruz” ifadeleri kullanıldı..

Savcılık tarafından yapılan açıklamada ise, öğle saatlerinde Merkez Ruh Sağlığı Enstitüsü’nden (ZI) bir doktorun polisi arayarak, 47 yaşında bir hastanın yardıma ihtiyacı olduğunu bildirdiği belirtilerek, Mannheim şehir merkezi polis karakolundan iki memurun, hasta adamı ruh sağlığı merkezinin yakınında bulduğu aktarıldı. Açıklamada, polislerin kontrol altına almak istedikleri kişinin polise direniş gösterdiği ifade edildi.

Çevredekiler tarafından kayıt altına alınan görüntülerde, iki polisin 47 yaşındaki kişiyi kontrol altına almaya çalıştığı, polislerden birinin ise kişinin yüzünü yumrukladığı görüldü.

Devletin uçağı ve desteğiyle umre: ‘Hem Hacı, hem yakışıklı’

Benzer Haberler