Alkol sofrasında çocuğa istismar görüntülerine gözaltı

Yayın tarihi: 31 Mayıs 2023 Çarşamba 9:46 am - Güncelleme: 31 Mayıs 2023 Çarşamba 5:03 pm

Kayseri’de alkol masasına çıkartılarak istismar edilen çocuğun görüntülerini paylaşan kişi gözaltına alındı.

Kayseri’de 27 Mayıs tarihinde bir düğünde küçük bir çocuğun alkol kullanılan bir masanın üzerine çıkartılarak dans ettirildi. O anların sosyal medyada paylaşılmasının üzerine olaya büyük tepki gösterildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise görüntüleri paylaşan kişinin Burak Çakmak olduğunun tespit edildiği ve Çakmak’ın gözaltına alındığı ifade edildi.

Bakanlık’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“ Bazı sosyal medya hesaplarından bir kız çocuğunun masa üzerinde oynatılmasına ilişkin paylaşılan görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Görüntünün 29 Mayıs Pazartesi günü bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından Bakanlık birimlerimiz harekete geçmiş, Kayseri İl Müdürlüğümüz aracılığıyla Emniyet ve Jandarma birimleri konudan haberdar edilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda düğün sahibinin cezaevinde bulunduğu, paylaşımı yaptığı tespit edilen byburak3858 isimli tiktok kullanıcısının Burak Çakmak isimli şahıs olduğu anlaşılmıştır. Şahıs, kolluk tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmış olup hakkındaki adli ve idari tahkikat sürmektedir. Görüntülerde yer alan ve kimliği tespit edilen şahıslarla ilgili de yine kolluk kuvvetleri tarafından işlem yapılmaktadır. Çocuklarımızın ruhsal ve psikolojik gelişmelerini olumsuz etkileyeceğinden, paylaşılan görüntünün erişiminin engellenmesi için yasal başvurular yapılmış ve şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Görüntüdeki çocuğumuzun kimlik tespiti çalışmaları devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Altı yıl önce kaçırılan ve TV programlarına konu olan küçük kız bulundu