Alibaba’nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı

20 Ocak 2021 Çarşamba

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı

Ekim ayından bu yana kamu önüne çıkmayan ve kayıp olduğu söylentileri yayılan Çin’in en büyük internet alışveriş platformu Alibaba’nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı. İş insanı Ma, Çin’de kırsalda görev yapan 100 öğretmenle bir video konferans aracılığıyla görüştü.

Ünlü iş insanı Jack Ma’nın ekim ayında Çin’deki piyasa düzenleyici kurumları ve kamu bankalarını eleştiren bir konuşma yapmasının ardından ‘gizemli şekilde ortadan kaybolduğu’ iddia edilmişti. Hakkında kayp olduğu ve tutuklandığına yönelik iddialar da öne sürülen Jack Ma, Çin’de 100 köy öğretmeninin yer aldığı bir online toplantıda göründü.

Çin’de geleneksel ‘Laba tatilinde’ ortaya çıkan Ma, öğretmenlere yaptığı konuşmada “Son zamanlar ben ve meslektaşlarım çalışıyor ve düşünüyorduk. Kendimizi eğitim yardımlarına adamak konusunda sağlam bir karar verdik. Kırsalın yeniden canlandırılması ve toplumsal refah bizim neslimizdeki iş adamlarının sorumluluğu” ifadelerini kullandı.

Ma’nın ayrıca, “Salgın bittiğinde yeniden görüşeceğiz” dediği öğrenildi. Jack Ma Vakfı’ndan bir yetkili de, Çinli Tianmu News muhabirine ilgili görüntüleri doğruladı. Ma’nın yeniden görülmesinin ardından Alibaba’nın hisseleri yüzde 4’ten fazla yükseliş kaydetti.

 

Benzer Haberler