Ali Koç’tan Mehmet Uçum’a tepki: Onun derdi belli

Yayın tarihi: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 7:58 am - Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 7:58 am

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum‘a yanıt verdi, “Derdi belli” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe’deki başkanlık seçim öncesi kendisini de hedef alarak “Fenerbahçe’nin yükselişi önümüzdeki genel kuruldan itibaren başlayacak” diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a yanıt verdi.

‘ONUN DERDİ BİR ADAYA SAHİP ÇIKMAK’

Koç şu ifadeleri kullandı: “Mehmet Uçum diye bir adam tweet atmış. ‘Fenerbahçe tarihinde görmediği rakamları gördüğümüz sezonda ‘şampiyon olamadık’ diye tweet atmış. Ya bu adam hiç mi görmüyor bize yapılanları? ‘Fenerbahçeliyim’ diye geçinen bu adam geçmişte ne zaman Fenerbahçe’ye sahip çıktı? Onun derdi belli. Bir adaya (Aziz Yıldırım) sahip çıkmak.”

Saray danışmanı, Ali Koç’u hedef aldı Aziz Yıldırım’a destek verdi

NE OLMUŞTU?

Fenerbahçe’nin Süper Lig’de şampiyonluğu kaçırmasının ardından, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum, Ali Koç ve yönetimini sert sözlerle hedef almıştı.

Uçum “Bu sezon da bitti, son on yıl yine hüsran” ifadelerini kullanmıştı. Uçum, “Ali Koç yönetimi altı yıllık pratiğinde tek yaptığı doğru olan bu sezonki kadro tertibini de ne idari ne de teknik yönetimiyle birleştirebildi. Bu kadar kendi egosunu Fenerbahçe’nin önünde tutan, bu kadar Fenerbahçe’yi araçsallaştıran bir başkan ve yönetim Fenerbahçe tarihinde görülmemiştir. Yazıklar olsun bu yönetime, büyük Fenerbahçe camiası bu seviyesizliği parçalayıp çıkar, bundan her hakiki Fenerbahçeli emindir. Ama son altı yılın eziyetini yaşatan başkan ve yöneticiler, siz Fenerbahçe tarihine kara leke olarak geçtiniz, bunu da muhteşem Fenerbahçe camiası asla unutmayacak. Fenerbahçe’nin yükselişi önümüzdeki genel kuruldan itibaren başlayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise açıklamasında, hükümet veya devletle bir sorunları olmadığını, ancak iktidar içindeki bazı kliklerin ve güçlerin isimlerini kullanarak kendilerine baskı yaptığını ifade etmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ