Aksoy ile Küçük canlı yayında birbirine girdi: Göçmenler olmasa ekonomi batar

Yayın tarihi: 1 Eylül 2023 Cuma 2:30 pm - Güncelleme: 1 Eylül 2023 Cuma 2:36 pm

Gazeteci Faruk Aksoy canlı yayında Türkiye’deki göçmenlerin işsizliğe neden olduğunu söyledi. Cem Küçük, Aksoy’a itiraz ederek “Onlar olmasa ekonomi batar” dedi. Küçük’ün sözleri üzerine tartışma çıktı.

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu ‘Nedir Ne Değildir’ programında ekonomik sorunlar ve işsizlik tartışılırken konuklar Faruk Aksoy ve Cem Küçük arasında ‘sığınmacı’ tartışması çıktı.

 

‘EKONOMİ GÖÇMENLER SAYESİNDE AYAKTA’

Aksoy göçmenlerin işsizlik konusunda büyük bir sorun olduğunu söylerken Cem Küçük, ekonominin göçmenler sayesinde ayakta olduğunu söyledi.

“Türkiye’nin sığınmacı sorunu tüm bu ekonomik sorunlara olumsuz tesir etti mi? Etti!” diyen Faruk Aksoy’a, Cem Küçük “Hayır etmedi” cevabı verince tartışma alevlendi. “Onlar olmasa ekonomi batar, onlar olmasa iş yerleri batar” diyen Cem Küçük, Faruk Aksoy’un tepkisi ile karşılaştı.

‘TÜRK İŞÇİ BULAMIYORLAR’

Aksoy, Türk çocuklarının iş bulamadığını söylerken Küçük, Türkler’in göçmenlerin çalıştığı işlerde çalışmadığını iddia etti. Küçük, “Esnaf milliyetçidir. Onlar Türk arıyor ama bulamıyorlar” derken Aksoy, Türkiye’nin göçmen politikasının buna neden olduğunu söyledi.

İstanbul’un ağustos ayı enflasyonu belli oldu

Kılıçdaroğlu: Yeşil Solu da HÜDA PAR’ı da düşmanlaştırma düşüncemiz yok

Gayrettepe metrosunda sabotaj! Kameralara böyle yakalandı