Akşener’in A Takımı’ndan çıkarılan Ağıralioğlu’ndan ilk açıklama

2 Nisan 2022 Cumartesi

Akşener’in A Takımı’ndan çıkarılan Ağıralioğlu’ndan ilk açıklama

İYİ Parti Başkanlık Divanı’nda kapsamlı bir değişikliğe gidildi. Partinin ağır topları arasında yer alan Yavuz Ağıralioğlu, Divan’dan çıkarıldığını basından öğrendiğini ve henüz Meral Akşener ile görüşmediğini açıkladı.

İYİ Parti Başkanlık Divanı’ndan çıkarılan Yavuz Ağıralioğlu, MedyaScope’dan Okan Yücel’e konuştu. Başkanlık Divanı’ndan çıkarılacağından haberdar edilmediğini belirten Yavuz Ağıralioğlu, “Karar bana bildirilmemişti, ben de sizinle birlikte öğrendim” dedi.

“AKŞENER İLE HENÜZ GÖRÜŞMEDİM”

Kararın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmediklerini de belirten Ağıralioğlu, “Tasarruf genel başkanın. Karardan sonra görüşmedik. Karar genel başkana ait olduğu için genel başkanın konuşması usulen daha uygun olur” derken, Başkanlık Divanı’ndan çıkarılmasının kendisinde kırgınlığa yol açıp açmadığına ilişkin “Kararın sebebi kırgın olup olmadığımı belirler. Sebebini henüz bilmiyorum dolayısıyla bir şey söyleyemiyorum” diye konuştu.

“İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Yavuz Ağıralioğlu, bundan sonraki süreç hakkında ise şunları söyledi: “Sükûnetle izleyerek neden böyle bir karar alındığını anlamamız lazım. Bu bir strateji mi, siyasi bir tercih mi, sonuçları üzerinden de okunması gereken bir karar. Daha sonra bir değerlendirme yapacağım. Kamuoyuna yapılması gerekirse onu da yapacağım.” Ağıralioğlu, istifa etmeyi düşünmediğini de belirtti.

“SİYASİ KARARLARIN SİYASİ SONUÇLARI OLUR”

Karara ilişkin bir açıklama yapmayı erken bulduğunu vurgulayan Ağıralioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bunlar siyasi kararlardır, siyasi sonuçları olur. İsabet etti mi memlekete iyi olur, isabet etmezse denenmiş ve yanlış yapılmış olur. Şu an arkadaşlarla kararı değerlendiriyoruz. Şahsi kavgalarla memleketi meşgul etmeyiz. Ben şahsi kavga vermiyorum, memleket kavgası veriyorum. Henüz açıklama yapmak için erken. Birkaç gün sonra bir şey demem gerekirse bir televizyon programına konuk olabilirim, paylaşım yapabilirim, basın açıklaması ile düşüncelerimi ifade edebilirim.”

“SİYASETİN EN BÜYÜK BELASI GOYGOY”

Millet İttifakı’nın genişlemesine ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktığı için parti yönetiminden uzaklaştırıldığı yönündeki yorum ve iddialara da tepki gösteren Ağıralioğlu şöyle konuştu: “Siyasetin en büyük belası goygoy. Bir sürü münasebetsiz değerlendirme görüyorum. Ekranda benim hakkımda konuşurken adaptan kopan insanlar görüyorum. AK Parti’ye karşı itirazlarımızı en çok zayıflatan şey adap bilmez değerlendirmelerdir. Erdoğan, bir şey olunca ‘Harika oldu’ diyen eyyamcılar yüzünden 20 yıldır iktidarda kalıyor ve siyaset bu hale geliyor. İtiraz etmek yetmiyor. İtiraz ettiğiniz adamların ahlakından olmayacaksınız. ‘Trol’ olmayacaksınız. İnsanlar ‘Şu muhalefetin haline bak’ der.”

 

Meral Akşener’in A Takımı değişti… İşte yeni Başkanlık Divanı

Benzer Haberler