Akşener’den Erdoğan’a: Şimdi yeni bir şey icat etti ‘Soğan Lobisi’

Yayın tarihi: 27 Kasım 2018 Salı 7:34 am - Güncelleme: 27 Kasım 2018 Salı 7:50 am

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubuna sesleniyor. Akşener, Erdoğan’a”Millete ödettiğin yetmedi mi illa ceza keseceksen emniyet şeridini kullanan kodamanlara kes. Milleti yolundan eden 150 araçlık konvoyuna kes.” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Akşener, konuşmasına İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un, 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayarak başladı.

Sancaktepe’de düşen helikopterde şehit olan askerlerimiz için baş sağlığı dileyerek sözlerine devam eden Akşener’in, açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Öğrenci sayımız fazla deyip kendilerini alkışlatıyor. Üniversite mezunlarının yüzde 30’u işsiz. Almanya’da bu oran yüzde 4. Çocuklarımızı bir deneme tahtasına çevirdiler. Her sene sistem değiştirdiler, sistem değiştirmeseler sınav tarihi değiştirdiler.

Her gelen Bakan sil baştan yaptı. Andımız’ın kaldırılmasını savunurken düşmanca ifadeler kullanan bir kurumun neresine milli diyeceğiz. Trinidad and Tobago diye bir ülkenin adını duydunuz mu? PISA araştırmalarına göre Türkiye matematik seviyesinde bu ülke ile aynı seviyede.

Bakan açıklıyor. 110 bin atanamayan öğretmen var. Şimdi atamaya bile torpil skandalı araya sokuyorlar.”

“MİLLET SENDEN DE HESAP SORACAK”

“AKP’ye, MHP’ye ve CHP’ye oy veren değerli kardeşlerim biz sizi canımız kadar seviyoruz. Kendi seçmenimizle sizi ayırmıyoruz. Siz de bizim gibi daha huzurlu bir Türkiye istiyorsunuz ve bu amaç doğrultusunda size en yakın partiye oy veriyorsunuz. Hiçbir vatan evladı ülkesinin kötülüğünü istemez. Siyasetin sizin aranıza girmesine izin vermeyeceğiz.

Bir de değişmeyen gündemimiz ekonomik kriz. Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. İktidar başladığı noktada bırakmaya karar verdi. ‘Türkiye’yi uçuracağız’ diyenler, ülkeyi uçurumdan aşağı uçurdu. 2023’le yola çıktılar kesmedi 2017 oldu. Bütün veriler gösteriyor ki 2019 çok daha ağır geçecek.

Millete ödettiğin yetmedi mi illa ceza keseceksen emniyet şeridini kullanan kodamanlara kes. Milleti yolundan eden 150 araçlık konvoyuna kes. Evdeki hesap çarşıya uymayınca Sayın Erdoğan eski defterleri karıştırıyor. Bırak eskileri kardeşim millet onlardan hesap sordu, senden de soracak. Bugüne gel artık.

DOMATES UÇUP GİTMİŞ YARIN SERALARI DA MI BASACAKSIN?
Putin’le, Macron’la arası iyi, Trump kardeşi ama enflasyon düşmüyor. Şimdi yeni bir şey icat etti. Soğan lobisi. Soğanı terör örgütü ilan etti. İzahı yapılamayan şeyin mizahı yapılır. Millet bununla dalga geçiyor. Yandaş şöyle manşet atıyor: “Mardin’de 30 ton soğan ele geçirildi” ne yapacak bu adam hepsini tezgaha mı dökecek, tarlaya mı atacak? Domates uçup gitmiş yarın seraları da mı basacaksın? Enflasyonun sebebi pazarcılar, esnaflar en sonunda da çiftçilermiş meğer

“FATURAYI VATANDAŞA KESECEKSİN ÖYLE Mİ!”

“Stokçuluk yaptırmayacakmış en büyük stokçu sensin. Onlarca özel uçağın 300 tane lüks aracın var. Sen ülkeyi düze çıkar da kimse stokçuluk yapamaz. Üretimi düzeltmez, israftan vazgeçmesen bu yangını söndüremezsin. Sopayla hayat pahalılığını yok etmek mümkün mü? Alemin tek akıllısı siz misiniz? Damatları fırıncının, çiftçinin üzerine sürmek başkasının aklına gelmiyor mu?Her şeyi dışarıdan alıyorsun. Saman ithal, inek ithal böyle bir şey olabilir mi? Suriye’den pamuk ithal ediyorsun kardeşim. Faturayı da vatandaşa keseceksin öyle mi! Geçti o işler…‘Eyyt’ dediğinde susan muhalefet yok karşında. Açığını bulup tehditle diz çöktüreceğin insanlar yok karşında, cesurlar ordusu var senin karşında. Bu çürümüş düzenin gerçek bir alternatifi var. Artık İYİ Parti var. Şimdiye kadar kime oy vermiş olursan ol ‘yetti artık’ diyorsan gel İYİ Partiye.”

Meral Akşener: En büyük stokçu saray mukimidir