Meral Akşener: En büyük stokçu saray mukimidir

Yayın tarihi: 27 Kasım 2018 Salı 7:44 am - Güncelleme: 27 Kasım 2018 Salı 7:44 am

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşuyor. Akşener, konuşmasına İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un, 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayarak başladı.

EN BÜYÜK STOKÇU SARAY MUKİMİDİR

Stokçuluk yaptırmayacakmış. Rekabeti sevmiyor. Şimdi buradan söylüyorum. En büyük stokçu 13 tane uçağı, 300 tane lüks aracı olan saray mukimidir. Depoda stok arayacağınıza yandaş tüccarları inceleyin. Sizin izinizden gittikleri için stokçuluğu da kesinlikle onlar yapıyor. Stokçuluk, enflasyonun sebebi değil, sonucudur. Enflasyonun olduğu yerde stokçuluk olur. Bir ülkede stokçu varsa, sebebi o ülkeyi yönetenlerin beceriksizliğidir. Her şeyi dışarıdan alıyorsun. Saman ithal, inek ithal. Suriye’den pamuk ithal ediyorsun. Ülkeyi uçuruma sürüklemişsin, faturayı da garibana keseceksin öyle mi? Geçti o günler. Senin karşında demo muhalefet yok. Suya götürüp, susuz getirdiğin siyaset acemileri yok karşında. Karşında cesurlar ordusu var. Millet artık yalnız değil. Bu çürümüş düzenin gerçek bir alternatifi olan artık İYİ Parti var.

Siz haram katmadan ihale yapamıyorsunuz. Adil ihale nedir? Hakkında sıfır bilgileri var. Biz ise haram katılmış aş bile yemiyoruz. Siz yandaşın cebini doldurma peşindesiniz, bizim derdimiz milletin cebini doldurmak. Sizi 300 odadan aşağısı kurtarmıyor, bize ise 1 salon 2 oda yetiyor. Siz 500 milyon dolarlık uçağa biniyorsunuz, biz tarifeli uçuyoruz.
3600 ek göstergede, emeklilikte yaşa takılanlarda çark ettiniz, gördük. Sizin sözünüz, suya yazılıyor, bizim sözümüz kayaya kazınıyor. Siz Yunan hayranı fesli delilere geçmiş olsuna gidiyorsunuz, biz gazi mehmetçiğe geçmiş olsuna gidiyoruz. En büyük farkımız şu: Siz yandaşı düşünüyorsunuz, biz vatandaşımızı.