Akşener’den Erdoğan’a: Şaşırmadım ama üzüldüm

27 Mayıs 2021 Perşembe

Akşener’den Erdoğan’a: Şaşırmadım ama üzüldüm

İYİ Parti lideri Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine hitaben kullandığı ‘Gelin hanım’ ifadesiyle ilgili “Şaşırmadım, ama üzüldüm” dedi. 

Partisinin grup toplantısında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyareti vardı. Erdoğan, isim vermeden ‘Gelin hanım’ diye hitap ettiği Akşener için “Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarını Sözcü’den İsmail Saymaz’a değerlendiren Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle şaşırmadım, ama üzüldüm. Son yıllarda siyasetteki bu üsluba ve bu dile alışığız, efsunluyuz. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’na yakışan bir tavır değildir bu. Cumhurbaşkanı, 84 milyon vatandaşının, güven içinde istediği yere gidebilmesinin garantisidir. Ama bakıyoruz, sayın Erdoğan, Rize’deki girişimden övgüyle bahsediyor. Olmaz. Bu Türkiye’nin kadim devlet geleneğine yakışmaz.

Ne kendi gidiyor, ne ortağı gidiyor, milletimizin ayağına biz gidiyoruz, dert dinliyoruz, sorunlarını yerinde tespit edip, iktidarı bilgilendirip, uyarıyoruz. Bu siyaset yolunu açık tutan kıymetli bir iştir. Anlayabilseler, iktidarından muhalefetine, siyaset için önemli bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya; dur daha neler olacak! Ben de diyorum ki; endişeye mahal yok. Türkiye İYİ olacak!”

TIKLAYIN – HDP’den Erdoğan’a Akşener tepkisi

TIKLAYIN – Akşener’den Erdoğan’a yanıt: Tam olarak da bu nedenle…

TIKLAYIN – Erdoğan’dan Akşener’e provokasyon açıklaması: Gerekeni yaptılar, daha neler olacak neler

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın Akşener’le ilgili sözlerine yanıt

Benzer Haberler