Akrabalarına ağaç kestirip, villa yaptıran orman müdürü tutuklandı!

16 Ekim 2020 Cuma

Akrabalarına ağaç kestirip, villa yaptıran orman müdürü tutuklandı!

Muğla’da, Fethiye Orman İşletme Müdürü’nün akrabalarına yasak bölgede ağaç kesimine izin verdiği ve kesilen ağaçların villa yapımında kullanıldığı ortaya çıktı. Hakkında “zimmetine mal geçirme” suçlaması da bulunan Fethiye Orman İşletme Müdürü tutuklandı.

Fethiye Orman İşletme Müdürü’nün akrabalarına yasak bölgede orman ürünlerinin kesimine izin verdiği, kesilen ağaçların ise villaların inşaatında kullanıldığı ortaya çıktı. Hakkında zimmete mal geçirdiği suçlaması da bulunan işletme müdürü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde polisin Orman İşletme Müdürlüğü’ne yaptığı operasyon kapsamında gözaltına alınan işletme müdürü G.Z.’nin kesimi yasak bölgede, bulunan sedir ağaçlarının kesilmesi için akrabalarına özel izin verdiği ve ağaçların akrabalarına ait villalarda kullandırdığının kanıtlanması üzerine çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Polisin yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından zimmetine mal geçirdiği iddia edilen G.Z. hakkında soruşturmanın devam ettiği olayla ilgili 8 kişinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

İhaleye fesat karıştırdılar, kesim alanı dışındaki ağaçları kestiler! 6 şüpheliden 3’ü tutuklandı

DÜN BAŞKA BİR MEMUR RÜŞVET ALIRKEN YAKALANMIŞTI

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında dün bir orman muhafaza memuru rüşvet alırken suçüstü yakalanmış ve sevk edildiği mahkemede tutuklanmıştı.

Benzer Haberler