AKP’nin İBB’deki yolsuzlukları soruşturması yarım kaldı. Bir dosyaya daha el konuldu

20 Ocak 2021 Çarşamba

AKP’nin İBB’deki yolsuzlukları soruşturması yarım kaldı. Bir dosyaya daha el konuldu

Yolsuzluğa savaş açan Ekrem İmamoğlu önceki dönemlerin incelenmesini istedi. İBB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bazı tanıdık isim ve vakıflardan kullanılamaz durumda milyonlarca liralık taşınmaz aldığını ortaya çıkardı. Soruşturmaya mülkiye müfettişleri tarafından el konuldu.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; bu dosyaların başında İBB tarafından 25 Ağustos 2015’te satın alınan Fatih’teki Fatih İlim ve Kültür Vakfı’na ait 3 taşınmaz geliyor.

 

İBB’deki 13 yolsuzluk dosyasına daha el konuldu! AKP’den ilçe belediyelerine 350 milyonluk kıyak

Vakfın “Tuba Kuran Kursu“ olarak kullandığı ve şu an boş olan bin 207 metrekare alanı kapsayan 3 parsele AKP döneminde İBB, toplam 10 milyon 365 bin TL ödedi.

Yeni yönetim tarafından yapılan incelemede; binanın güçlendirme çalışması yapılarak kullanılması mümkün olmadığı görüldü.

İBB’nin Avcılar’da Türkiye İlmi ve İçtimai Hizmetler Vakfı’na ait riskli binayı 5.7 milyona aldığı ve binanın kullanılamadan yıkıldığı da tespit edildi. Bu binaların neden alındığı incelenirken soruşturmaya mülkiye müfettişleri el koydu.

 

AKP’nin İBB’deki yolsuzluk belgeleri ortaya çıkıyor: Metro İstanbul’a Sikorsky!

Etiket: dosya İBB Yolsuzluk

Benzer Haberler