AKP’nin 22 yıllık israfının faturası emekçiyle emekliye! Asgari ücrete zam yok

Yayın tarihi: 25 Haziran 2024 Salı 1:06 pm - Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 1:38 pm

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir zam çalışması olmadığını açıkladı.

CHP’li Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyetin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesinde asgari ücrete temmuz ayında bir ara zam talebinin ardından gelecek açıklama bekleniyordu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın konuyla ilgili açıklama yaptı. Dağ, asgari ücrete temmuz ayında ara zam çalışması olmadığını söyledi.

CNN Türk yayınında konuşan Dağ, “Burada artık esas mücadelemiz enflasyonu düşürmek noktasında. Haziran’dan itibaren de enflasyondaki düşüşü görmeye başlayacağız. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

‘DOĞRUDAN VERGİLERİ ARTIRACAK BİR DÜZENLEME SÜRECİNE GİTMEMİZ GEREKİYOR’

Dağ, yeni vergi düzenlemesine ilişkin “Yansıyan bilgileri bakanlık yalanlıyor. Burada da çok somutlaşan bir şey yok. Yurt dışı harç pusulasıyla ilgili çalışmaların devam ettiği bana söylendi. Doğrudan vergileri artıracak bir düzenleme sürecine gitmemiz gerekiyor. Bir reform noktasında bazı adımlar atılacak. Milletimiz müsterih olsun. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor. Orta Vadeli Program çerçevesinde süreç yürütülüyor” diye konuştu.

Tasarruf ‘Saray’a uğramadı! Saatte 81 asgari ücret harcandı

Kaynak: HABER MERKEZİ