AKP’li vekile kendi köyünde soğuk duş! Eleştirilince yurttaşı azarladı

6 Temmuz 2020 Pazartesi

AKP’li vekile kendi köyünde soğuk duş! Eleştirilince yurttaşı azarladı

Konya’da yapılması planlanan kömür madeni için “ikna turuna” çıkan AKP Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir kendi köyünde tepkiyle karşılandı. AKP’li Özdemir kendisine tepki gösteren yurttaşı, “Köyü satan şerefsizdir. Köyü sattı diyen de şerefsizdir. Ben böyle terbiyesizlik görmedim” sözleriyle azarladı.

Konya’nın Ilgın ilçesi Çavuşcugöl Mahallesi’nde yeni bir kömür madeni için AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla acele kamulaştırma kararı çıkarılmıştı, karar tepkiyle karşılanmıştı.  Kendisi de Çavuşcugöl’de doğup büyüyen AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ve Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş tepkilerin ardından köy meydanında bölge sakinleriyle bir araya geldi.

MADEN SAHASINA YÜRÜMEK İSTEYEN HALKA JANDARMA ENGEL OLDU

Sözcü’nün haberine göre; köylülerin taleplerini dinleyen ikili “Sizi ne dinleyeceğim, memlekette satmadık yer bırakmadınız, bitirdiniz. Siz de hiç mi Allah korkusu yok?” tepkisiyle karşılaşınca, AKP’li Hacı Ahmet Özdemir ise kendisine tepki gösteren yaşlı adama, “Köyü satan şerefsizdir. Köyü sattı diyen de şerefsizdir. Ben böyle terbiyesizlik görmedim” diyerek azarladı.

Kararın ardından yaşam alanlarında kömür madeni istemediklerini, köyde her evde bir kanser hastası olduğunu belirten bölge sakinleri, acil kamulaştırma ve yeni maden sahasına oluşturulmasına tepki gösterdi. Karara karşı maden sahasına yürümek isteyen vatandaşlara jandarma engel oldu.

Kendisi de Çavuşcugöl‘de doğup büyüyen AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ve Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş tepkilerin ardından dün köy meydanında bölge sakinleriyle bir araya geldi. Bölgede yapılacak kömür madeni ve kamulaştırma hakkında mahalleliye bilgiler veren AKP’li Özdemir ve Belediye Başkanı Ertaş köylülerin tepkisi ile karşılaştı.

‘UTANMIYORSUNUZ, MEMLEKETİ BİTİRDİNİZ’ SÖZLERİYLE KARŞILANDI

Kamulaştırma kararına ilişkin AKP’li vekil Özdemir’e sert tepki gösteren bölge sakinlerinden yaşlı bir adam, “Ahmet senin babanın da arazisi var burada. Benim 40 tane yerim gidiyor, hayatım bitiyor. Utanmıyorsunuz da. Sizi ne dinleyeceğim, memleketi bitirdiniz. Siz de hiç mi Allah korkusu yok?” diyerek tepki gösterdi.

KENDİ KÖYÜNDE PROTESTO EDİLEN AKP’Lİ VEKİL: BÖYLE TERBİYESİZLİK GÖRMEDİM

Gelen tepkilere sinirlenen AKP’li vekil Özdemir, “Yaptığınız ayıp. Bizim yaşlıya hürmetimiz var. Konuştuğunuz laftan haberiniz yok. Köyün satan da, bitiren de şerefsizdir. ‘Köyü sattı’ diyen de şerefsizdir. Böyle bir terbiyesizlik görmedim” dedi.

Özdemir o anları cep telefonu ile kayıt altına alan vatandaşa ise “Sen de çekme kardeşim” diyerek çıkıştı.

Bir müddet sonra tansiyonun düşmesinin ardından AKP’li vekil bölge halkının taleplerini not aldırarak, bakanlığa ileteceğinin sözünü verdi.

ÖZDEMİR: ZAMAN ZAMAN SESİMİZ YÜKSELDİ

AKP’li Hacı Ahmet Özdemir, sosyal medya hesabında toplantıya ilişkin yaptığı değerlendirmede ise şöyle dedi:

“Çavuşçugöl’de dayılar yeğenler bir arada. Zaman zaman sesimiz yükseldi,karşılıklı sitem ettik, jestleştik, restleştik ama saygı, sevgi hakimdi. Sonunda bir ortak noktada birleştik.

Başka ne olacaktı ki?! Kısa zamanda halalarla yeğenler bir oturum gerçekleştireceğiz inşaallah.”

Benzer Haberler